معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

ایثار کادر بهداشت و درمان در بانک‌ها دود می‌شود!

5

اگر پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا در بانک‌ها مدیریت نشود با بحرانی فراتر از وضع موجود مواجه می‌شویم./سیستم نوبت دهی اغلب بانک‌ها خاموش و صندلی های انتظار همه خالی و افراد با تجمع سه نفره و چهارنفره در کنار باجه‌ها بدون رعایت هر گونه فاصله گذاری اجتماعی کاملا مشهود است./تعداد کارکنان بانک نصف شده بر اساس پروتکل کاهش حضور کارکنان در مناطق قرمز در حالی که مشتریان بانک بسیار افزایش یافته‌اند./درحالی که ارائه خدمات به مشتریان بدون ماسک در بانک‌ها باید ممنوع باشد اما این موضوع‌مهم متاسفانه رها شده است.

به گزارش مهران نیوز دکتر جمیل صادقی‌فر با بیان اینکه اگر پروتکل‌های کرونایی در بانک‌ها مدیریت نشود با بحرانی فراتر از وضع موجود مواجه می‌شویم گفت: در بازدیدی که با دوربین صدا و سیما از هسته مرکزی شهر ایلام داشتیم شاهد تعطیلی بسیاری از اصناف و بازاریان بودیم که جای قدردانی دارد؛ اما در بازدید یکی از شعب بانک‌ها،شلوغی و ازدحام به حدی بود که واقعا به وضوح دیده می‌شد همه ایثار کادر بهداشت و درمان و همه آن بزرگواری اصناف در تعطیلی مغازه های‌شان چه راحت در بانک‌ها دود می‌شود!
وی به اهم اشکال‌های اساسی موجود در بانک ها در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: بانک‌ها به دلیل آن چه احتمالا دلایل امنیتی نامیده می‌شود تقریبا اکثرا فاقد ساختار مناسب برای داشتن یک تهویه مناسب هستند و این یک خطر بزرگ مخصوصا با افزایش دما در روزهای آتی خواهد بود.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان ایلام با طرح این سؤال که چرا باید بانک‌ها با پنجاه درصد به فعالیت بپردازند؟ افزود: به گفته‌ی مدیر یکی از شعبه‌های بانکی تعداد کارکنان بانک نصف شده در حالی که مشتریان ۲۰۰ درصد افزایش یافته‌اند. دکتر صادقی‌فر اظهار داشت: افراد زیادی بدون ماسک در بانک‌ها مدام در رفت وآمد هستند چرا کسی نباید تذکر بدهد و یا از ورود آنان جلوگیری کند و یا به انها در بدو ورود ماسک بدهد. بدون شک با این شلوغی بانک ها اگر یک نفر مبتلای علامت دار و یا بدون علامت ناقل در بانک حضور پیدا کند، با این وضعیت تهویه و عدم رعایت پروتکل ها، به راحتی می تواند بقیه مراجعان را آلوده کند. درحالی که ارائه خدمات به مشتریان بدون ماسک در بانک‌ها باید ممنوع باشد اما این موضوع‌مهم متاسفانه رها شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سیستم نوبت دهی در بسیاری از بانک‌ها خاموش و صندلی های انتظار، همه خالی و افراد با تجمع سه نفره و چهارنفره در کنار باجه‌ها بدون رعایت هر گونه فاصله گذاری اجتماعی کاملا مشهود است. اطلاع رسانی عمومی در مورد رعایت نکات بهداشتی در بیشتر بانک ها نه در ورودی و نه در تابلوها متاسفانه دیده نمی شود. بنابراین اگر مصوبات ستاد کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای بانک‌ها عملیاتی نشود، بیم آن دارد که در نتیجه این اهمال و مسامحه، افراد زیادی به کرونا مبتلا شده و وضعیت قرمز را استمرار بخشد.لذا انتظار می رود نهادهای نظارتی و اکیب‌های بازرسی کرونا، براین مهم تمرکز نموده وبا خاطیان برخورد قانونی کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *