معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام:

۲۳۲ واحد راکد در استان ایلام به چرخه تولید بازگشت

IMG_20240610_103552_799

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام احیای واحدهای راکد را اولویت اولویت‌های اصلی شهید رئیسی شهید خدمت عنوان کرد و گفت: در این راستا  ۲۳۲ واحد راکد طی دو سال گذشته در این استان احیا و دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش مهران‌نیوز،  شهریار عباسی روز یکشنبه ۲۱ خرداد۱۴۰۳ در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در شهرستان ایوان برگزار شد، گفت: دستور کار اول شهید رئیسی در دولت به جای ایجاد واحدهای جدید ترجیحاً در استان‌ها، احیای واحدهای راکدی بود که زیرساخت‌های آنها در استان فراهم بوده و این مهم به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی سنجش عملکرد دولت در استان‌ها مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به احیای ۲۳۲ واحد راکد طی دو سال گذشته در استان، افزود: در سال جاری هم برنامه داریم که تعداد دیگری از واحدهای تولیدی را به فعالیت بازگردانیم و در این راستا با استفاده از موسسات مالی و تامین تسهیلات و اعتبار لازم این واحدها دوباره به تولید برسند.

معاون امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به برنامه استان در خصوص احیای واحدهای راکد باقیمانده در شهرستان‌های مختلف، تاکید کرد: در سال جاری برنامه داریم هر هفته به یکی از شهرستان‌ها سفر کرده و با حضور صاحبان صنایع نسبت به رفع مشکلات و فعال نمودن واحدهای تولیدی در شهرستان‌ها با برنامه‌ریزی و ارائه راهکار اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات واحدهای تولیدی در استان قابل حل است، تصریح کرد: همت همه‌جانبه ما این است که با کمک شما مدیران دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و موسسات مالی نسبت به رفع مشکلاتی که در استان وجود دارد اقدام  کنیم و مابقی مشکلاتی که در استان قابل حل نیست را در مرکز با رایزنی و پیگیری مستمر مرتفع نماییم.

در این نشست مشکلات ۹ طرح ( ۵ طرح حوزه کشاورزی و ۴ طرح حوزه صنعت) مطرح و مقرر شد اعتبارات مورد نیاز برای احیای این طرح‌ها در زمانبندی تعیین شده تامین و به صاحبان طرح‌ها پرداخت شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *