استاندارایلام:

مصوبات دور دوم سفر رییس‌جمهور از نظر ریالی، ‌بیش از ۱۰ برابر مصوبات دور اول بود

IMG_20240606_142709_618

استاندار ایلام روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: مصوبات دور دوم سفر رییس‌جمهور از نظر ریالی، ‌بیش از ۱۰ برابر مصوبات دور اول بود.

به گزارش مهران‌نیوز، حسن بهرام‌نیا اظهار کرد: برای سه هزار و ۳۶ هکتار از اراضی کشاورزی خسارت‌دیده ناشی از بارش تگرگ در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، جلساتی تشکیل شد که در نهایت مقرر شد با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای در نظر گرفتن یارانه و بانک کشاورزی با معرفی سازمان جهاد کشاورزی تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار این کشاورزان قرار گیرد.

بهرام‌نیا افزود: دولت سیزدهم دولتی مسأله‌محور است که بر این اساس مسایل و مشکلات استان شناسایی و در راستای تکمیل این طرح‌ها اقدام شده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: جلسه‌ای حداکثر در سه روز آینده با حضور معاونت اقتصادی استانداری ایلام، اعضای ستاد بحران، فرماندار مهران، بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی در این راستا تشکیل شود تا در خصوص فهرست پرداخت‌ها بر اساس میزان هکتار اراضی خسارت دیده تصمیم‌گیری و هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام شود.

استاندار ایلام بیان داشت: در مصوبات دور دوم‌ سفر به استان که قرار بود حداکثر تا قبل از شهریورماه انجام شود مصوبات سفر با حضور مدیران استان بسته شد و این مصوبات ابلاغ شده است و از نظر ریالی مصوبات دور دوم سفر رییس‌جمهور بیش از ۱۰ برابر مصوبات سفر اول است که خوشبختانه یکی از مصوبات سفر دوم، مرکز رادیوتراپی در شهر ایلام بود که با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد که ۱۰۰ میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از طریق وزارت نفت(محل مسئولیت‌های اجتماعی) تامین خواهد شد.

بهرام نیا تاکید کرد: هر کسی که لباس مدیریت اجرایی کشور را به تن کند این مصوبات به قوت خود باقی است، در مصوبات دور دوم سفر، اعتبارات مورد نیاز برای سامانه گرمسیری تامین شده است که این میزان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی بیان کرد: دیروز در جلسه هئیت دولت به ریاست دکتر مخبر، با وزیر نیرو صحبت شد که با تغییر نام سد کنجان‌چم به سد شهدای خدمت موافقت شود که این امر مصوب شده و از این تاریخ به نام سد شهدای خدمت نام‌گذاری شده است و همچنین دور برگردان ورودی شهر مهران به سمت کمربندی شرقی نیز به نام شهید مجاهد امیر عبداللهیان نام‌گذاری شده است.

استاندار ایلام با اشاره به تونل کبیرکوه، گفت: تونل کبیرکوه از پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی برخوردار است و بر اساس رایزنی‌هایی که با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور انجام شده قرار است تامین اعتبار از طریق خرید اوراق خزانه تامین شود. پیمانکاران این پروژه با توان خوبی که دارند پای کار بوده که جای قدردانی دارد. ۵۰۰ میلیارد تومان برای تونل کبیرکوه و ۲۶۰ میلیارد تومان هم برای دیگر پروژه‌های نیمه‌تمام استان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به پروژه بیمارستان ملکشاهی نیز یادآورشد: بیمارستان ملکشاهی هم از پیشرفت خوبی برخوردار است و بیش از ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تلاش می‌شود که تا پایان تیرماه این پروژه مهم هم به بهره‌برداری برسد.

استاندار ایلام تاکید کرد: پروژه بیمارستان ملکشاهی ماده(۲۳) نداشت که با تلاش همه مسئولان استان و با رایزنی با دکتر منظور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: تا قبل از استقرار دولت جدید امکان دارد که پروژه‌های مهم استان با حضور اعضای دولت به بهره‌برداری برسد.

به گفته بهرام‌نیا، مدیران استان ارزیابی خواهند شد و شاخص‌های ارزیابی مدیران از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ابلاغ شده است که مدیران در این زمینه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

استاندار ایلام در پایان این نشست عنوان کرد با عنایت به آمادگی استان در پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت‌دیده ناشی از سیل و‌ تگرگ شهرستان مهران، ظرف مدت چهار روز نسبت به تهیه فهرست برای پرداخت این تسهیلات اقدام شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *