استاندار ایلام:

بزرگراه ایلام- مهران به‌نام بزرگراه شهید جمهور نامگذاری شد

IMG_20240526_224912_810

 استاندار ایلام روز یکشنبه ۶ خرداد‌ماه در نشست ستاد اربعین‌حسینی استان ایلام اظهار داشت: به پاس خدمات ارزنده آیت‌الله دکتر رئیسی شهید جمهور، بزرگراه ایلام – مهران بنام بزرگراه شهید جمهور و بزرگراه پل زائر مهران تا پایانه شهید سلیمانی مرز بین‌المللی مهران، بنام بزرگراه قدس نام‌گذاری شد‌.

به گزارش مهران‌نیوز، حسن بهرام‌نیا اظهار کرد: امسال هزینه روزانه پارکینگ اربعین  ۳۰ هزار تومان است و در واگذاری پارکینگ‌ها باید دقت شود که این پارکینگ به افرادی واگذار شود که دارای اهلیت باشند. پارکینگ‌های مهران باید به افراد دارای اهلیت با روحیه اربعینی واگذار شوند.

رییس ستاد اربعین استان ایلام خاطرنشان کرد: تمامی امورات زیرساختی اربعین از جمله آسفالت کامل پایانه مرزی مهران، تکمیل جاده پدافندی و همچنین تکمیل سایبان‌ها باید طبق زمان‌بندی مشخص انجام شود‌.

استاندار ایلام بیان داشت: با توجه به این‌که امسال هوا از سال گذشته گرم‌تر است و براساس پیش‌بینی‌ها میزان تردد بیش از گذشته است، بنابراین می‌طلبد آمادگی کامل برای برگزاری باشکوه کنگره اربعین و خدمات‌دهی شایسته به زوار داشته باشیم.

وی اضافه کرد: مشاور طرح میدان اربعین هفته آینده طرح خود را ارایه می‌دهد که پس از تهیه و تدوین طرح میدان، از مواکب دعوت و در جلسه‌ای مشترک مکان استقرار مواکب مشخص شود.

استاندار ایلام بیان داشت: بحث تهیه آب برای مصرف زوار اربعین، تجهیز وسایل سرمایشی، بحث ماندگاری زوار و نقل و انتقال آن‌ها از مهران به پایان برکت و پارکینگ‌ها بسیار مهم است که باید مورد نظر قرار گیرد.

بهرام‌نیا با اشاره به فرمایشات مقام معظم‌رهبری(مدظله العالی) مبنی بر این‌که هیچ خللی در مملکت و کشور به وجود نخواهد آمد، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند«ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید» که براساس این فرمایشات معظم‌له، مسئولین کشور پای‌کار هستند و هیچ خللی در امورات به‌وجود نخواهد آمد.

وی اضافه کرد: هنگامی که نهال انقلاب اسلامی جوان بود این کشور مورد هجوم بیگانگان بود و مردم انفجار حزب جمهوری اسلامی، ترور نافرجام رهبری و انفجار دفتر نخست‌وزیری را تجربه کردند و پس از آن شاهد ترورها و انفجارهای زیادی بودیم ولی آب از آب تکان نخورد و امام راحل بعد از انفجار دفتر نخست‌وزیری عنوان کردند انقلاب و نهضت ما قائل و متکی به شخص نیست اگر چه رجایی و باهنر رفتند ولی خدا هست، باید گفت نقش رهبری همین است.

وی با تاکید بر انسجام و هم‌دلی مردم و مسئولان برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و پرشور و با مشارکت حداکثری مردم، گفت: رای مردم که به صندوق ریخته می‌شود در واقع تبلور فکر و اندیشه مردم است و این فرآیند از مصادیق بارز مردم‌سالاری دینی است.

استاندار ایلام اضافه کرد: باید تلاش کنیم زیرساخت‌ها تقویت شوند و با آمادگی کامل و همچنین با رعایت اصل بی‌طرفی تسهیل‌گری کنیم و زیرساخت‌ها را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تکمیل کنیم.

براساس این گزارش، در این نشست مسئولان کمیته‌های مختلف ستاد اربعین استان از جمله امداد و نجات، بهداشت و درمان، اطلاع رسانی و مستندسازی، امنیتی، زیرساخت، فرهنگی و مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برای اربعین ۱۴۰۳ ارائه کردند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *