استاندار ایلام در راستای تحقق شعارسال تاکیدکرد؛

لزوم حذف بروکراسی اداری و تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار

بهرام نیا

 استاندار ایلام روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، گفت: تحقق شعار سال در ارزیابی عملکرد مدیران، یک شاخص مهم و اثرگذار است.

به گزارش مهران‌نیوز، حسن بهرام‌نیا اظهار داشت: به واسطه اهمیت شعار سال، نخستین جلسه رسمی سال جدید با همین شعار سال شروع شد که امیدواریم در پایان سال خروجی مناسب و مثبتی  داشته باشد.
بهرام‌نیا بیان داشت: راهکارهای اقتصادی در تحقق شعار سال بررسی شد که امیدواریم مد نظر قرار گیرد.
استاندار ایلام گفت: کمیته‌ای برای تحقق شعار سال ایجاد و ذیل کارگروه اقتصادی با حضور نیروهای مرتبط از اصحاب صاحب‌نظر دانشگاهی، نخبگان و سایر افراد توان‌مند باید تشکیل شود.
بهرام‌نیا خاطرنشان کرد: تفاوت جهش تولید با تولید به صورت مستمر، در تولید چند برابری و خروج از حالت عادی است و جهش باید در راستای مشارکت‌های مردمی و صاحب‌نظران به صورت دوسویه صورت گیرد.
استاندار ایلام بیان کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که همه مردم بتوانند با حذف انحصار وارد کسب و کار و تولید شوند و در این حوزه، صدور مجوزهای کسب و کار، تسهیل‌گری و بروکراسی‌های اداری حذف شود.
وی ادامه داد: تلاش دستگاه‌ها برای جذب سرمایه‌گذار و افزایش بهره‌وری باید در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد.
وی افزود: استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها و تولید دانش‌بنیان برای تولید باید مدنظر باشد و پارک علم و فناوری در این زمینه تلاش کند.
استاندار ایلام به حذف بروکراسی اداری، آموزش و افزایش مهارت نیروهای انسانی ماهر و فعال شدن کارگروه مهارت و مردمی، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی توسط دستگاه‌ها و اولویت خرید از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.
دکتر بهرام‌نیا اظهار داشت: نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برای فروش محصولات تولیدی مدنظر باشد و تکمیل زنجیره ارزش محصولات تولیدی باید با جدیت پیگیری شود
وی گفت: توسعه تعاونی‌های مردم‌محور در اقتصاد، توسعه بنگاه‌های کوچک و زود‌بازده علاوه بر بنگاه‌های بزرگ باید افزایش یابند.
استاندار ایلام گفت: تاکید بر برون‌سپاری و تقویت نظارت توسط دستگاه‌های دولتی و برنامه‌ریزی برای افزایش مشارکت مردم در حوزه تولید، صادرات و چرخه خرید محصولات داخلی، جلوگیری از عرضه محصولات قاچاق و افزایش مشارکت مردم در حوزه مالی و سرمایه‌گذاری، باید مدنظر باشد.
بهرام‌نیا اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که مردم با سرمایه کم هم وارد تولید و کسب و کارها بشوند.
وی ادامه داد: نقش هر یک از دستگاه‌ها در جهش تولید با مشارکت مردم تا پایان ماه جاری توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و معاونت اقتصادی استانداری تهیه شود.
نماینده عالی دولت در استان گفت: اداره کار باید برنامه توسعه تعاونی‌ها را ظرف ۲۰روز ارایه دهد.
نماینده عالی دولت در استان ایلام اظهار داشت: همه دستگاه‌های فرهنگی حتی آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی لازم برای جذب مشارکت مردم در طرح‌ها و مسائل اقتصادی داشته باشند.
وی افزود: در هر جلسه حداقل سه طرح سرمایه‌گذاری مطرح و بررسی شود تا در راستای جهش تولید حرکت کنیم.
استاندار ایلام گفت: همه دستگاه‌ها باید گزارش اقدامات عملیاتی خود در خصوص شعار سال را ارائه کنند.
بهرام‌نیا اظهار داشت: باید در پایان سال نرخ مشارکت مردم در تولید و اقتصاد استان افزایش پیدا کند زیرا یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی عملکرد مدیران، تلاش و میزان موفقیت در جهت تحقق شعار سال است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *