امام جمعه ایلام:

شادی جزء تفکیک ناپذیر جامعه اسلامی و حق مردم است/ اجازه ندهید ضد انقلاب از شادی مردم سوء استفاده کند

IMG_20240329_190059_570

امام جمعه ایلام در خطبه‌های نماز جمعه دهم فروردین ۱۴۰۳ شهر ایلام با اشاره به خود سازی معنوی در ماه مبارک رمضان گفت: رمضان المبارک، ماه بندگی خداوند متعال است و باید تلاش کنیم که از برکات و فیوضات این ماه بهره بیشتری ببریم.

به گزارش  مهران‌نیوز حجت‌الاسلام «اله‌نور کریمی‌تبار» افزود: افتخار ما این است که الگوی ما حضرت علی(ع) است و کسانی که در سراسر جهان، با سبک و سیره این امام آشنا شده اند ارادت ویژه‌ای به آن حضرت پیدا کرد‌ه‌اند.

 ایشان خاطر نشان کرد: تقارن شهادت آن حضرت با روز طبیعیت مایه دقت برای مومنین است که حریم و حرمت عزاداری آن حضرت را حفظ کنند و شایسته است که به احترام این امام معصوم، برنامه‌های شاد، تعطیل شود.

کریمی تبار در ادامه گفت: شب‌های قدر فرصت فوق العاده ای است که مشابهی در دنیا ندارد، شب هایی که عبادت و مسیر بندگی خدا برتر از هزاران ماه عبادت است که باید تلاش کرد از لحظه به لحظه آن بهره مند شد.

امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری جشن هایی تحت عنوان نوروزگاه در استان، اظهار کرد: دشمن دنبال ایجاد اختلاف بین مردم با هم و مردم با مسئولان است، کاری نکنیم که دشمن ما را به بازی بگیرد.

وی بیان کرد: بر اساس آداب و رسوم استان به عنوان کرد ایلامی، بالاترین شادی را در عید نوروز داریم

امام جمعه ایلام با بیان اینکه شادی جزء تفکیک ناپذیر از جامعه اسلامی و حق مردم است. اجازه ندهید ضد انقلاب از شادی مردم سوء استفاده کند افزود: لازم است هم مردم برای ایجاد نشاط در جامعه تلاش کنند و هم مسئولان و حکومت زمینه شاد زیستن مردم را فراهم کند، البته در هر ملتی و آیینی، شادی چارچوبی برای خود دارد، در چارچوب قوانین شرع و قوانینی که مردم به آن پای بند هستند باید شادی ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار تاکیدکرد: در حکومت اسلامی، مردم وظیفه دارند با منکراتی که در جامعه انجام می گیرد و قانون خدا را زیر پا گذاشته می شود، برخورد کنند، مردم به عنوان امر به معروف و نهی از منکر و حکومت هم به عنوان مجریان قانون و مدافعان قانون الهی در این زمینه وظیفه دارند.وقتی در جامعه‌ ما به عنوان شادی محفلی برگزار می شود که رسانه های بیگانه مبلغ آن باشند و حجاب، عفاف، حیا و غیرت را نشانه گرفت باشند، باید مراقبت کرد که این آتش زدن بنیان خانواده ها است، مراسمی که در آن دین زدایی تبلیغ شود مغایر با دستور خدا، اسلامی و ائمه اطهار(ع) است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *