فرماندار مهران:

گردشگری دینی ایام نوروز در مسیر مرز مهران بی وقفه ادامه دارد

IMG_۲۰۲۴۰۳۲۷_۱۳۱۵۵۶

 فرماندار مهران گفت: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ تا ۵ فروردین امسال بیش از ۱۵۵ هزار نفر برای سفر به عتبات عالیت از مرز مهران تردد داشته‌اند.

به گزارش مهران‌نیوز، شفیعی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۷۰ هزار زائر برای شرکت در مراسم لیالی قدر به عتبات عالیات از طریق مرز مهران تردد کنند.

فرماندار مهران همچنین بیان کرد: گردشگری دینی ایام نوروز در مسیر مرز مهران بی وقفه ادامه دارد و زائران از اقصی نقاط کشور به پایانه مرزی مهران مراجعه می کنند و پس از توقف در زیارتگاه‌های امامزاده “علی صالح” در صالح آباد و امام زاده “سیدحسن” در حومه شهر مهران، راهی عتبات عالیات می‌شوند.

شفیعی با تأکید بر رایزنی‌های انجام شده به دستوراستاندار ایلام با مسئولان زرباطیه عراق و استان واسط تصریح کرد: تعداد گیت‌های ورودی عراق از ۱۰ گیت به ۱۵ گیت افزایش پیدا کرد و چند نفر از کارکنان گذرنامه استان واسط جهت کمک به تسهیل در تردد زائران به مرز زرباطیه اعزام شده‌اند.

علی‌عباس شفیعی افزود: هم اکنون تردد مسافران از مرز مهران به سمت کشور عراق، روان است و از سوی ایران هیچگونه مشکلی برای خروج زائران وجود ندارد و درهای خروجی مرز مهران به سمت مرز زرباطیه باز بوده همچنین زمان تعیین شده برای ورود به مرز زرباطیه عراق از طرف گیت های عراقی ۹۰ ثانیه برای روئیت هرگذرنامه به طول می‌انجامد که در این خصوص نیز رایزنی‌های لازم با طرف عراقی برای تردد روان و آسان‌تر صورت گرفته است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *