مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، خبر داد؛

عملیات آسفالت مسیر مجتمع گردشگری سد کنگیر ایوان پایان یافت

667811

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از اتمام عملیات پروژه آسفالت مسیر مجتمع گردشگری تفریحی کیان واقع در سدکنگیر شهرستان ایوان برای رفاه حال گردشگران و مسافران در ایلام نوروز خبر داد.

 به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات آسفالت راه‌دسترسی به مجتمع گردشگری کیان واقع در سدکنگیر شهرستان ایوان به طول ۶۰۰ متر با اعتباری به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اتمام یافت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه با اعتبار تخصیص یافته عملیات بهسازی جاده در حال انجام است، تصریح کرد: مجتمع ساحلی و تفریحی سد کنگیر به‌عنوان یکی از جاذبه‌های منطقه تفریحی کنگیر نقش محوری در جذب گردشگران به ایوان خواهد داشت.

او تصریح کرد: این طرح با اشتغال‌زایی مستقیم هشت نفر و اشتغال‌زایی غیرمستقیم ۱۲ نفر به بهره‌برداری رسیده و مساحت آن ۳ هکتار است.

شریفی ادامه داد: مجتمع توریستی کیان، مجموعه‌ای زیبا با امکانات رفاهی آماده پذیرایی از گردشگران است و این مجتمع که در محدوده دریاچه سد کنگیر واقع شده، علاوه بر دارا بودن مناظر و طبیعت زیبا، مجموعه‌ای از جمله سوییت‌های اقامتی، آلاچیق، قایق‌های موتوری و… را داراست.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *