مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام :

در سال ۱۴۰۲ حوزه فرهنگ، هنر و رسانه ایلام، رشد چشمگیری داشته است

IMG_20240318_160600_899

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام درنشست با رسانه‌ها از رشد چشمگیر حوزه فرهنگ،هنر، رسانه استان در سال ۱۴۰۲ خبرداد و گفت:در ایلام۱۴۱ رسانه فعالیت دارند که از این تعداد ۳۲ رسانه چاپی، ۶۸ رسانه برخط و ۴۱ رسانه غیربرخط هستند که امسال ۶۲ مجوز سرپرستی روزنامه سراسری برای فعالیت در استان صادر شده است و با احتساب مجوزهای قبلی، اکنون ۱۵۰ سرپرستی روزنامه سراسری در ایلام فعال هستند.

هوشمند همچنین از صدور ۷ مجوز دیگر برای رسانه‌ها شامل هفته‌نامه، فصل‌نامه و پایگاه خبری در سال جاری خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به صدور ۱۴ مجوز برای برگزاری کنسرت موسیقی پاپ و سنتی در استان اشاره کرد و گفت: این کنسرت‌ها با حضور ۱۱۲ هنرمند و ۵۳۰۰ مخاطب برگزار شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از اجرای ۱۰ گروه نمایشی و ۱۵۰ سانس نمایش صحنه‌ای با ۳۰۰۰ مخاطب خبر داد و افزود: این برنامه‌ها متناسب با نیاز مخاطبان در مناطق مختلف استان اجرا شده‌اند.

وی در خصوص فعالیت‌های این اداره کل در حوزه نشر گفت: امسال در مجموع ۴۱ هزار جلد کتاب به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در قالب ۳۰۰ عنوان چاپ شده است. از این تعداد ۲۵ عنوان کتاب با موضوع کودک و نوجوان بوده که در بین مدارس، مساجد، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های ادبی، کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌های شخصی توزیع شده‌اند.

هوشمند همچنین از برگزاری ۴۰۰ برنامه فرهنگی، هنری و مذهبی با موضوع قرآن و عترت در استان خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در پایان از تحصیل ۱۲۰ دانش‌آموز در ۲ هنرستان هنرهای زیبای دختران و پسران خبر داد و گفت: این دانش‌آموزان در رشته‌های نمایش، نقاشی، موسیقی و سینما تحصیل می‌کنند و ۱۰ نفر از آنها در کنکور سراسری سال جاری در رشته‌های نمایش و موسیقی پذیرفته شده‌اندمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام :.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *