نشست مشترک استانداران ایلام و واسط عراق برگزار شد

IMG_20240314_161839_155

 نشست مشترک بررسی مشکلات و مسائل مرز تجاری مهران با حضور دکتر بهرام‌نیا استاندار ایلام و محمد جمیل المیاحی استاندار واسط در شهر کوت مرکز استان واسط عراق برگزار شد‌.

به گزارش مهران‌نیوز، استاندار ایلام در این دیدار گفت: انتخاب شما به عنوان استاندار واسط عراق را تبریک عرض می‌کنم. توفیقی شد که با هیاتی از استان ایلام در نشستی مشترک، حضور داشته باشیم.

دکتر بهرام‌نیا افزود: کارهای بزرگی بین دو استان از جمله برگزاری کنگره اربعین انجام شده است و باید موضوعات و مسایل دیگر را هم بررسی کنیم تا این مشکلات و مسایل بزرگ نشوند.

وی اضافه کرد: مرز مهران بین ۱۲ مرز زمینی کشور، مهم‌ترین مرز بین دو کشور از نظر مبادلات و حجم ریالی است و اهمیت آن استراتژیک است و باید آن را حفظ کنیم.

وی با انتقاد از توقف طولانی کامیون‌ها، خواستار تثبیت نرخ‌نامه کرایه‌بار در مرز مهران شد و گفت: بعضا مشاهده می‌شود که نرخ کرایه‌های مشخص و مصوب از سایر مرزها به کوت و بصره، با نرخ کرایه‌ها از مرز مهران به شهر کوت بسیار تفاوت قیمت دارد که درخواست داریم مرز تجاری از سوی کشور عراق فعال و  موانع برطرف شود چراکه فعالیت این دو مرز به نفع دو استان است.

وی با اشاره به پیشنهاد استاندار واسط در خصوص برپایی نمایشگاه در واسط، گفت: ایلام آماده برپایی نمایشگاه صنایع دستی، تولیدات کشاورزی و صنعتی در استان واسط است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *