عملیات آسفالت راه دسترسی به تنگه کافرین ایلام آغاز شد

photo_۲۰۲۴-۰۳-۱۳_۱۷-۰۶-۱۳

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از آغاز عملیات آسفالت راه دسترسی به تنگه کافرین واقع در شهرستان بدره خبر داد.

 فرزاد شریفی -مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام – امروز ۲۳ اسفندماه با اعلام این خبر اظهار کرد: با اعتبار تخصیص یافته از محل اعتبارات استانی به مبلغ ۲۱ میلیارد ریال عملیات آسفالت راه دسترسی به تنگه کافرین واقع در شهرستان بدره آغاز شد.

 وی با بیان اینکه راه دسترسی به تنگه کافرین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پربازدیدترین جاذبه گردشگری شهرستان بدره است ، گفت: راه دسترسی به جاذبه گردشگری تنگه کافرین به منظور تسهیل در خدمات رسانی به گردشگران بهسازی شده است .

شریفی گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا چند روز آینده عملیات آسفالت تنگه کافری به اتمام می رسد.

او ادامه داد: تنگه کافرین در شمال شهر بدره در جاده ایلام به دره شهر قرار دارد و رودخانه ای در این تنگه جریان دارد که پس از عبور از آن در شمال تنگه به رودخانه سیمره می ریزد و همچنین آثاری از معماری صخره‌ای دوران پیش از تاریخ در این تنگه به چشم می‌خورد که نشان از قدمت و اهمیت تنگه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام با اشاره به اینکه طول تنگه کافرین در حدود ۲ کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا ۷۰۰ متر است، گفت : شهرستان بدره در جنوب استان ایلام یکی از مهمترین مناطق گردشگری استان به شمار می رود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *