معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام:

قصور و کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد بحران پذیرفتنی نیست

IMG_20231120_230522_398

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام شامگاه دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه در نشست ستاد بحران استان با تاکید بر آمادگی همه‌ی دستگاه‌های عضو ستاد بحران استان، گفت: کارهای خوبی در راستای لایروبی، پاک‌سازی مسیل‌ها انجام شده، اما این اقدامات کافی نیست و باید همه‌ی دستگاه‌ها پای کار باشند تا شاهد کم‌ترین خسارت به زیرساخت‌ها و مردم در مواقع بارش‌های سیل‌آسا و بحران باشیم.

به گزارش مهران‌نیوز، محمد‌سبحان حسنی اظهار داشت: تمامی ماشین‌آلات در مواقع بحران به نحوه احسن باید مورد استفاده قرار گیرند و هماهنگی و انسجام خاصی باید بین دستگاه‌های اجرایی باشد.

حسنی با اشاره به بارش سیل‌آسا امروز، بر لزوم اهتمام همه‌ی مدیران در مواقع بحران تاکید کرد و یادآور شد: نقاط حادثه‌خیزی در شهر ایلام وجود دارد و در زمان بارش شدید باران، برخی از مناطق شهر پاسخ‌گوی حجم بارش زیاد نیست.

معاون استاندار ایلام خاطرنشان کرد: قبل از وقوع هر بحران باید نقاط ضعف پوشش داده و برطرف شود، مکان‌های پر‌خطر و مسیل‌ها، پاک‌سازی و لایروبی شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام با بیان این‌که هماهنگی و انسجام همهی دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد بحران در زمان بارش‌های سیل‌آسا ضرورت دارد، گفت: در مواقع بحران قصور و کم‌کاری از مدیران عضو ستاد پذیرفتنی نیست.

وی اضافه کرد: برای این‌که در مواقع بحران کمت‌رین خسارت به زیرساخت‌ها وارد شود، باید تعداد عوامل انسانی، مکان استقرار نیروها، تعداد دستگاه‌ها، عدوات و ماشین‌آلات مشخص شود.

 مطابق پیش‌بینی‌ها امروز شاهد اوج بارش‌ها در استان ایلام بودیم که با اقدامات پیش‌گیرانه که از قبل انجام شده بود، کم‌ترین مشکل ایجاد شد.

وی گفت: مطابق گزارش مسئولان و فرمانداران، هم‌اکنون وضعیت در شهرهای استان عادی است و مشکلی در سطح استان وجود ندارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *