مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس:

منطقه‌ی آزاد تجاری مهران مناسب‌ترین مکان برای جانمایی پارک پتروشیمیایی است

IMG_20231115_153121_885

رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس امروز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه در آئین جانمایی پارک پتروشیمیایی در منطقه‌ی آزاد تجاری مهران گفت: این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم و بزرگ نقش مهمی در توسعه‌ی صنایع پایین‌دستی دارد.

به گزارش مهران‌نیوز، دکتر عبدالعلی علی‌عسگری،  اظهار کرد: پس از بررسی‌های مختلف صورت گرفته در نهایت منطقه‌ی آزاد تجاری مهران به‌عنوان مناسب‌ترین نقطه برای احداث این طرح انتخاب شد.

علی‌عسگری گفت: مقدمات و تفاهمات لازم برای اجرای این طرح انجام گرفته تا زمینه‌ی مشوقات برای سرمایه‌گذاران فراهم شود.

رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت پتروشیمی خلیج‌فارس با قدردانی از تلاش‌های ارزنده‌ی استاندار ایلام برای اجرایی شدن این طرح ادامه داد: با پیگیری‌های به‌عمل آمده توسط دکتر بهرام‌نیا با معاون اول رئیس‌جمهور، خوراک مورد نیاز این طرح نیز فراهم شده است.

وی اجرایی کردن این پروژه‌ را از تأکیدات رهبر فرزانه‌ی انقلاب، ریاست محترم‌جمهور و از راهبردهای نظام عنوان کرد و اضافه کرد: وجود صنایع پتروشیمی و صنایع پایین‌دست آن یک مزیت نسبی است و جمع این ایده‌ها می‌تواند یک پدیده‌ی موفق را در آینده‌ای نه چندان دور در این منطقه از ایران اسلامی رقم بزند.

علی‌عسگری خاطرنشان کرد: برای پارک‌های پتروشیمی، هلدینگ خلیج فارس شرکت جدیدی را تحت عنوان پارک‌های پتروشیمی به تعداد ۹ پارک در حاشیه‌ی خلیج فارس را در دستور کار قرار داده که این پارک نیز به این تعداد افزوده می‌شود.

رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت پتروشیمی خلیج فارس ابراز امیدواری کرد با جدیت تیم جدید و عزم و اراده‌ی قوی، این طرح کار خود را آغاز و به سرانجام برسد.

علی عسکری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایجاد صنایع پایین دستی شرکت پتروشیمی ارغوان گستر ایلام رابطه مستقیمی با پارک پتروشیمی که امروز در منطقه آزاد مهران جانمایی می شود، دارد راه اندازی پارک پلی پروپیلن در سفر رییس جمهور در دور اول به این استان مورد تاکید قرار گرفته است که بعد از کار کارشناسی ها و بررسی های لازم، منطقه آزاد مهران برای اجرای این طرح انتخاب شده است.

زمین مورد نیاز برای جانمایی پارک پتروشیمی بایستی دارای ویژگی های خاصی از نظر فنی و موقعیتی باشد به نظر ما منطقه آزاد مهران که امروز از ان بازدید شد، برای اجرای طرح پارک پرو پروپیلن مناسب است.

عسکری با اشاره به اینکه با رایزنی هایی که استاندار ایلام نیز انجام داده مقدمات تامین خورک برای این پارک فراهم شده است، تصریح کرد: مشکلی برای راه اندازی این پارک در استان و منطقه مهران نداریم و مقدمات اجرای این طرح را فراهم خواهیم کرد و در آینده بتوانیم مقدمات اجرایی شدن آنرا فراهم کنیم.

راه اندازی این پارک نقش مهمی می تواند در راستای رونق تولید و اشتغال در استان ایلام داشته باشد، این پارک در راستای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش است که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در راستای فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی، راه اندازی پارک پتروشیمی بسیار مهم است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با تاکید بر اینکه فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی جزو اهداف راهبردی نظام است، ابراز کرد: پتروشیمی یک مزیت نسبی است و جمع آن با پارک و صنایع پایین دستی، می تواند پدیده ای موفقی را در استان ایلام رقم بزند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *