صدها شهید در بمباران بیمارستان المعمدانی غزه

بمباران

منابع خبری اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی در جنایتی وحشیانه بیمارستان المعمدانی غزه را بمباران کرده است.

به نقل از الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی در جنایتی ددمنشانه بیمارستان المعمدانی غزه را بمباران کرد.

واکنش مقامات صهیونیستی بعد از حمله به بیمارستان العمدانیه

نتانیاهو در واکنش به حمله به بیمارستان غزه: کسانی که بچه‌های ما را کشتند بچه‌های خودشان را هم می‌کشند

وزیر امنیت ملی رژیم صهیونیستی پس از نسل کشی در بیمارستان غزه: تنها چیزی که باید به غزه برسد صدها تن بمب نیروی هوایی است نه کمک‌های انسان‌دوستانه

شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از اسرائیلی‌های حاضر در ترکیه خواست سریعاً این کشور را ترک کنند.

سخنگوی ارتش اسرائیل: به مقامات غزه هشدار داده بودیم که بیمارستان المعمدانی و ۵ بیمارستان دیگر را تخلیه کنند

حساب کاری نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ایکس پیامی را منتشر کرده و بعد از حملۀ این رژیم به بیمارستان المعمری آن را پاک کرد. در این پیام آمده است: «این جدالی بین کودکان نور و کودکان تاریکی، بین انسانیت و قانون جنگل است.»

افیخای آدی سرهنگ دوم نیروهای دفاعی اسرائیل که به عنوان رئیس بخش رسانه‌های عربی دفتر مطبوعاتی ارتش اسرائیل محسوب می‌شود در سخنانی گفت که بمباران این بیمارستان برای جلوگیری از استفاده حماس از آن به عنوان یک پناهگاه امن صورت گرفته است.

محکومیت حمله به بیمارستان العمدانیه از طرف مقامات کشورهای جهان

حزب‌الله: دیگر بیانیه‌های محکوم‌کننده کافی نیست و ما از ملت‌های امت عربی و اسلامی خود می‌خواهیم که در خیابان‌ها و میادین برای ابراز خشم شدید و اعمال فشار بر دولت‌ها هر کجا که هستند، اقدام کنند. اقدام فوری علیه قتل عام‌

دولت لبنان به احترام شهدا و قربانیان جنایات رژیم صهیونیستی، فردا (چهارشنبه) را در این کشور عزای عمومی اعلام کرد. دولت عراق نیز به همین دلیل سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

اردن این حمله را به شدت محکومم کرده است. در بیانیه اردن در بمباران بیمارستان معمدانی در غزه: اردن بمباران بیمارستان معمدانی در غزه را شدیداً محکوم می‌کند: مسئولیت این جنایت خطرناک را متوجه رژیم اشغالگر “اسرائیل” می‌دانیم. اردن این اقدام مغایر با ارزش‌های انسانی و اخلاقی و قوانین انسانی بین‌المللی به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو در خصوص قواعد جنگی را به شدت محکوم می‌کند.

وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای جنایت بمباران بیمارستان معمدانی و همچنین تداوم حملات اشغالگران را به شدت محکوم و از جامعه جهانی خواست دست از استانداردهای دوگانه بردارد و در مقابل اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی موضع بگیرد.

ریاست جمهوری سوریه: آنچه نیروهای جنایتکار صهیونیستی در بیمارستان معمدانی مرتکب شدند، یکی از فجیع‌ترین جنایات علیه بشریت است. این جنایت وحشیانه تنها ما را به یاد جنایات و کشتارهایی می‌اندازد که رژیم اشغالگر بر پایه آن بنا نهاده شد. سازمان بهداشت جهانی بمباران بیمارستان معمدانی در غزه را شدیداً محکوم کرد.

اردوغان: بمباران بیمارستانی که کودکان، زنان و افراد بی‌گناه و غیرنظامی در آنجا حضور دارند، تازه‌ترین مثال بر حملات “اسرائیل” است که به دور از هرگونه انسانیت انجام می‌گیرد. همه بشریت را به اتخاذ اقداماتی فوری جهت توقف وحشی‌گری اسرائیلی‌ها در غزه که تاریخ تاکنون به خود ندیده، فرامی‌خوانیم.

لغو اهدای جام تورنمنت اردن درپی جنایت اسرائیل: درپی جنایت امشب رژیم صهیونیستی و بمباران بیمارستانی در غزه، مراسم اهدای جام به تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان تورنمنت اردن لغو شد.

سردبیر سابق الجزیره: امشب مردم جهان هلوکاست را به چشمان خود دیدند. وضاح خنفر نوشت: این صهیونیست‌های مجنون می‌خواهند به زودی میزبان بایدن باشند، آیا از رهبران عرب صدایی در خواهد آمد؟ یا تسلیم بودن به یک صفت ذاتی برای آنها تبدیل شده است؟!

شورای همکاری خلیج فارس بمباران بیمارستانی در غزه توسط اسرائیل را محکوم کرد.

نخست‌وزیر کانادا حمله به بیمارستان غزه را “غیرقابل قبول” خواند. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا تاکید کرد که اسرائیل باید در انتقام گیری از حماس به خاطر حملاتی که بیش از ۱۳۰۰ کشته برجای گذاشت، قوانین بین‌المللی را رعایت کند. ترودو به خبرنگاران گفت که حمله به بیمارستانی در غزه “انزجاربرانگیز و کاملاً غیرقابل قبول” بوده است. او افزود: «قوانین بین‌المللی در این مورد و سایر موارد باید رعایت شوند. جنگ قوانینی دارد و حمله به بیمارستان قابل قبول نیست.»

یونیسف بمباران بیمارستان معمدانی و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان فلسطینی در داخل آن را شدیداً محکوم کرد و خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد.

مردم مراکش تظاهراتی گسترده را مقابل ساختمان پارلمان این کشور در محکومیت بمباران بیمارستان معمدانی در غزه توسط ارتش جنایتکار “اسرائیل” برگزار کردند.

هم اکنون تظاهرات‌های گسترده‌ای در شهرهای کرانه باختری، تونس و اردن در محکومیت بمباران بیمارستان معمدانی در شهر غزه در جریان است.

احمد داود اوغلو رهبر حزب “آینده” ترکیه: لعنت بر «اسرائیل» که دستانش به خون ۵۰۰ بی‌گناه در بمباران بیمارستانی در غزه آغشته شد، این یک جنایت جنگی و نسل‌کشی است، این تروریسم دولتی است، من تا آخرین نفس در کنار برادرانم در فلسطین ایستاده‌ام.

مردم مسلمان اردن پس از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی به سفارت موقت این رژیم در اردن حمله کردند.

پارلمان ترکیه طی بیانیه‌ای بمباران بیمارستان معمدانی در غزه را قویاً محکوم کرد و آن را جنایت علیه بشریت خواند.

رئیس شورای اتحادیه اروپا: حمله به یک زیرساخت غیرنظامی با حقوق بین‌الملل منطبق نیست. شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا می‌گوید حمله به یک زیرساخت غیرنظامی با حقوق بین‌الملل منطبق نیست. این سخنان در حالی مطرح می‌شود که در حمله هوایی اسرائیل به یکی از بیمارستان‌های غزه صدها نفر شهید و مجروح شده‌اند.

سفارت اسرائیل در محاصره شهروندان ترکیه: شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی: اخباری در رابطه با حرکت تظاهر کنندگان خشمگین به سوی سفارت اسرائیل در آنکارا مخابره شده است. تظاهرات کنندگان نسبت به واقعه جنایت بیمارستان المعمدانی غزه معترض هستند.

روسیه و اردن خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در تاریخ ۱۸ اکتبر برای بررسی حمله اسرائیل به بیمارستانی در غزه شدند

پادشاه اردن: جنایت اسرائیل قتل عامی است که نمی‌توان در قبال آن سکوت کرد. ملک عبدالله پادشاه اردن گفت بمباران بیمارستان توسط اسرائیل قتل جام و جنایت جنگی است که نمی‌توان در قبال آن ساکت ماند.

«سید عمار حکیم»، رئیس جریان حکمت ملی عراق در پیامی حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به بیمارستان معمدانی را به شدت محکوم کرد. وی در این پیام آورده است: زیاده‌روی رژیم صهیونیستی در ارتکاب جنایات وحشیانه علیه غیر نظامیان بی پناه، همه مرزها و همه خطوط قرمز را درنوردیده است که تازه‌ترین مورد آن حمله به بیمارستان خصوصی معمدانی در نوار غزه است که صدها شهید و زخمی در پی داشته است.

واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در ایران

در پس اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان ۳ روز عزای عمومی اعلام شده است.

سید ابراهیم رئیسی در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشت: شعله آتش بیمارستان المعمدانی صهیونیست‌ها را خواهد بلعید. رئیس‌جمهور گفت: شعله آتش بمب‌های آمریکایی-اسرائیلی که امشب در بیمارستان المعمدانی غزه بر سر مجروحان مظلوم فلسطینی ریخته شد، به‌زودی صهیونیست‌ها را خواهد بلعید. سکوت هیچ انسان آزاده‌ای در مقابل این جنایت جنگی جایز نیست. ‏ایران نیز همچون امت اسلامی عزادار است و چهارشنبه را عزای عمومی اعلام می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان معمدانی و کشتار بی رحمانه مردم غزه در حساب کاربری خود در شبکه ایکس نوشت: جهنم در انتظار آنهاست. بی‌رحم‌ترین جنایتکاران تاریخ از آنچه صهیونیست‌های قاتل امشب در حق مردم مظلوم در بیمارستان معمدانی غزه روا داشتند، پرهیز می‌کردند. این شیاطین غاصب مایهٔ ننگ انسانیت‌اند. امشب خداوند روی زشت آنها را به دست خودشان برای جهانیان برملا کرد. جهنم در انتظار آنهاست.

وزیر فرهنگ: امشب جهان با پدیده‌ای فراتر از نسل‌کشی روبه‌رو شد. محمدمهدی اسماعیلی: امشب جهان با پدیده‌ای فراتر از #نسل‌کشی روبه‌رو شد. باید برای «نهایتِ تراژدی» نام تازه‌ای یافت؛ چرا که واژگان معمول، دیگر قدرتِ توصیف جنایات غیرمعمول را ندارند. امشب لحظه نهاییِ فروپاشی همه آن چیزی بود که به نام انسان‌گرایی غربی و حقوق مدرن بر «توحش غرب»، «نقاب تمدن» می‌زد.

وزیر بهداشت در برنامه تلویزیونی به افق فلسطین: در پی فاجعه تروریستی رژیم صهیونیستی در بیمارستان المعمدانی، جمهوری اسلامی ایران کاملاً آماده است که کادر سلامت را داوطلبانه عازم غزه کند.

سخنگوی دولت: ‏ اگر جنایت رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند کسی نمی‌تواند جلوی مسلمانان و نیروهای مقاومت را بگیرد. این را بدانند! “

قرار است از ساعت ۲۳:۳۰ مردم برای نشان دادن خشم و انزجار خود از اقدامات رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن بیمارستان، در میدان فلسطین تجمع کنند.

در شهرهای دیگر نیز اطلاعیه تجمع اعتراضی مردم ایران نسبت به اقدام وحشیانه رژیم صهیونیستی از طریق منابع رسانه‌ای مربوطه اطلاع‌رسانی می‌شود

کانال تلگرامی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دانشجویان در محکومیت حمله وحشیانه رژیم نامشروع صهیونیستی به بیمارستان معمدانی در غزه و ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین امشب ساعت ۲۳:۳۰ در میدان فلسطین تجمع برگزار می‌کنند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران جنایت هولناک حمله اسرائیل به بیمارستان المعمدانی در غزه را محکوم کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: اسرائیل، یک بار دیگر خوی درندگی و سبعیت خود را به همه جهانیان نشان داد و ثابت کرد که کوچک‌ترین پایبندی به اصول و قواعد حقوق بین‌الملل در زمان جنگ ندارد. کنعانی تاکید کرد انتظار می‌رود که جامعه جهانی بویژه سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان به مسؤولیت بین‌المللی خود در بررسی سریع ابعاد این جنایت جنگی و پیگرد قانونی جنایتکاران اسرائیل عمل نمایند.

سخنان اسماعیل هنیه بعد از شهادت ۱۴ نفر از اعضای خانواده و هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی

وزارت امور داخلی غزه از شهادت ۱۴ نفر در بمباران منزل اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه خبر داد.

هنیه: قتل عام معمدانی که صدها شهید به جا گذاشت، موید وحشی گری دشمن و گستردگی شکست مهیب است.

کشتار بیمارستان معمدانی به سلسله کشتارهای صهیونیست‌ها از زمان اشغال فلسطین اضافه شد.

کشتار بیمارستان معمدانی وحشی گری دشمن را تأیید می‌کند.

دشمن به ارزش‌ها، قوانین، آداب و رسوم و قوانین احترام نمی‌گذارد.

کسانی که قتل عام بیمارستان معمدانی را مرتکب شدند، کشتار صبرا، شتیلا و بحرالبقر را انجام دادند و اسرای ارتش مصر را کشتند.

آمریکایی‌هایی که پوشش نامحدودی دادند، مسئولیت قتل عام بیمارستان معمدانی را بر عهده دارند.

دشمن اگر فکر می‌کند این کشتارها شکست مهیب او را می‌پوشاند یا مردم ما را به تسلیم سوق می‌دهد، در توهم است.

جزئیات بیشتر از حملات رژیم کودک کش صهیونیست به بیمارستان

این حملات رژیم صهیونیستی از بمب‌های نامتعارف استفاده کرده است.

بسیاری از مقامات کشورهای مسلمان و غیر مسلمان این اقدام وحشیانه صهیونیست‌ها را به شدت محکوم کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی در این حملات وحشیانه داخل بیمارستان را هدف قرار داده است.

سازمان جهانی بهداشت این حملات را به شدت محکوم کرده است

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در نتیجه بمباران بیمارستان المعمدانی بیش از ۸۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: در نتیجه بمباران این بیمارستان توسط ارتش اشغالگران قدس همچنان صدها نفر زیر آوار هستند.

القدره گفت: هدف‌قراردادن بیمارستانی که هزاران آواره و صدها کادر پزشکی را در خود جای داده بود، کشتار جمعی است.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه در ادامه افزود: از جامعه بین‌الملل می‎‌خواهیم که فوراً گذرگاه امنی را برای ورود کمک‌های پزشکی به غزه بگشایند.

همچنین وی اعلام کرد که برق درمانگاه الشفا در نوار غزه به طور کامل قطع شده است.

رئیس دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه نیز در واکنش به این جنایت ددمنشانه گفت: اشغالگران با بمباران بیمارستان المعمدانی جنایت جنگی جدیدی را مرتکب شدند.

خبرنگار المیادین در غزه گزارش داد: مناطق جنوبی و شرقی غزه توسط جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به شدت بمباران می‌شوند.

علاوه بر این آنروا اعلام کرد: اسرائیل یکی از مدارس آنروا در اردوگاه الغازی را هدف قرار داد که در جریان آن ۶ نفر جان خود را از دست دادند و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند که در میان آنان برخی کارکنان آنروا نیز حضور دادند.

آنروا این اقدام را اقدامی زشت توصیف کرد که بار دیگر آشکارا بازی با جان غیرنظامیان را به نمایش می‌گذارد. این سازمان بین‌المللی اعلام کرد: دیگر جای امنی در غزه وجود ندارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *