گزارش الجزیره از وضعیت رو به وخامت انسانی در غزه / جهان چشمهایش را بر جنایت جنگی اسرائیل بسته است

IMG_20231011_111533_049

………………………….

الجزیره در گزارشی میدانی درباره وضعیت این روزهای غزه زیر بارانی از بمب‌های رژیم اسرائیل می‌نویسد :

انتظار می‌رود ساکنان غزه که در یک منطقه جنگی گرفتار شده‌اند، در روزهای آینده با رنج غیرقابل تصوری روبرو شوند .  اسرائیل در تلافی حملات برق آسای حماس به شهرهای اسرائیل، اسرائیل با بیش از ۲۰۰ حمله هوایی  مناطق تجاری، مسکونی و اردوگاه‌های آوارگان را هدف قرار داد. این حملات همچنان هم ادامه دارند. تا روز سه شنبه، بیش از ۷۰۰ فلسطینی غزه از جمله حدود ۱۰۰ کودک شهید شده اند.  وزارت بهداشت غزه از زخمی شدن نزدیک به ۴۰۰۰ نفر خبر داد.

گروه های امدادی می گویند که آسیب به تاسیسات آب و فاضلاب ،  خدمات رسانی به بیش از ۴۰۰۰۰۰ نفر را مختل کرده است.  اکنون اسرائیل فلسطینیان در غزه را بیشتر تحت فشار قرار داده و محاصره ۱۶ ساله هوایی، زمینی و دریایی این سرزمین را که حدود ۲٫۳ میلیون نفر در آن زندگی می کنند، گسترش داده است.  یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، از محاصره کامل غزه خبر داد.

به نظر می رسد که اسرائیل پس از تشدید حصر غزه، به سراغ تهاجم زمینی به غزه برود . نیروها و تانک های اسرائیلی در امتداد مرز زمینی پرجمعیت غزه مستقر شده اند و ۳۰۰۰۰۰ نیروی ذخیره بی سابقه فعال شده اند.

در حالی که ایالات متحده، آلمان، فرانسه و بریتانیا از رژیم اسرائیل حمایت کرده اند، گروه های حقوق بشر نسبت به تلاش های اسرائیل برای مجازات دسته جمعی کل جمعیت غزه ابراز نگرانی کرده اند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *