گزارش اتحادیه جهانی کشتی، از مسابقات بازی‌های آسیایی چین

Podium 86kg FS - Gold Hassan Aliazam Yazdanicharati (IRI), Silver Deepak Punia (IND), Bronze Javrail Shapiev (UZB) and Dovletmyrat Orazgylyjov (TKM)_032.JPG

اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به نتایج بدست آمده در رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی چین پرداخته است؛ ایران بهترین عملکرد را داشت. یزدانی از عنوان خود دفاع کرد.

به گزارش مهران‌نیوز به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی،‌ اتحادیه جهانی کشتی در ابتدا به کسب مدال طلا توسط احمد تاج الدینوف کشتی گیر داغستانی‌الاصل بحرین اشاره کرده و گفته، این کشتی‌گیر بلافاصله پس از کسب قهرمانی در جهان و شکست سعداله‌یف و اسنایدر،‌ راهی چین شد و در این مسابقات نیز به مدال طلا دست یافت.

در ادامه این گزارش به دفاع حسن یزدانی از عنوان خود در این بازی‌ها اشاره شده و آمده است: حسن یزدانی به راحتی مقابل حریفان خود به پیروزی می رسید و از سوی تماشاگران ایرانی مورد تشویق قرار گرفت.

پیروزی ۱۰ بر صفر یزدانی مقابل پونیا از هند در دیدار فینال چهارمین پیروزی با امتیاز عالی وی در این مسابقات بود.

یزدانی که دو هفته پیش در مسابقات جهانی به دیدار فینال رسید، در برابر تیلور دچار افت شدید شد و با وجود مصدومیت در شانه راست،‌ در بازی های آسیایی دوباره در بهترین فرم خود قرار گرفت.

وی پس از کسب عنوان طلا در بازی های آسیایی خوشحالی زیادی نکرد، چراکه همچنان تأکید دارد که با کسب مدال طلا در المپیک پاریس می تواند، جشن بگیرد.

سایت اتحادیه جهانی در مورد امیرحسین زارع نوشته است: زارع قهرمان جهان اولین مدال بازی های آسیایی خود را کسب کرد. وی با کشتی های پرسرعت خود کار حریفانش را بسیار سخت کرد.

مونختور حریف زارع پس از دیدار فینال گفت: شرایط بسیار بالایی از نظر بدنی و قدرت دارد و زارع در مبارزه با او دو برابر بیشتر تلاش کرد تا بتواند به پیروزی برسد.

این سایت در مورد یونس امامی درج کرد: امامی با کسب مدال طلا در بازی های آسیایی، غم از دست دادن مدال جهانی را فراموش کرد.

در ادامه سایت اتحادیه جهانی نوشت: ایران با کسب ۵ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۱ مدال برنز به عنوان موفق‌ترین کشور در مسابقات کشتی نوزدهمین دوره بازی های آسیایی شناخته شد و پس از ایران ژاپن با ۵ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز دوم شد. (این در حالی است که ۳ مدال طلا،‌ یک نقره و یک برنز ژاپن در کشتی زنان بوده است)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *