در انتظار نمایش اینتری مهدی طارمی!

IMG_20240122_171427_247

مهدی طارمی در دو بازی فلسطین و هنگ کنگ برای ایران گلزنی نکرد تا نگرانی‌هایی بابت افت این بازیکن مطرح شود اما گل نزدن او مسائل مختلفی را در بر گرفته است.

طارمی در هر دو بازی بازیکن پرتلاشی بود و دوندگی بالایی در خط حمله ایران انجام داد، پرس مدافعان حریف و بازگشت به عقب برای بازیسازی به دفعات در فوتبال او دیده شد، گل نزدن طارمی هرچه باشد به افت بدنی یا بی‌انگیزه بودن او باز نمی‌گردد، او با انگیزه مانند بازیکنی که اولین بازی‌های ملی‌اش را انجام می‌دهد برای تیم ملی می‌دود و تلاش می‌کند.

تیم‌های حریف مهدی طارمی را پرس منطقه‌ای می‌کنند و او در هر نقطه‌ای از زمین که حضور دارد تحت پرس و یارگیری نزدیک‌ترین بازیکن قرار می‌گیرد، زمانی هم که به محوطه جریمه وارد می‌شود با یار مستقیم رو به رو می‌شود و همین مسئله کار را برای او سخت‌تر کرده است، آنالیز کامل و در اختیار گذاشتن سیستم تیمی برای مهار او برنامه رقبای ایران در جام ملت‌ها بوده.

طارمی در گفتگویی با رسانه‌ها به نکته جالبی اشاره کرد، او با خنده گفت: “امیدوارم گلزنی‌هایم به وقتش شروع شود، اینطوری بهتره”، اشاره طارمی به گلزنی در مراحل حذفی و بازی‌ مقابل رقبای اصلی و مدعی قهرمانی بود، ما هم امیدواریم همین مسئله اتفاق بیفتد، در بازی مقابل کره یا ژاپن موقعیت‌های پرتعدادی نصیب ایران نخواهد شد و در تمام پست‌ها بازیکنان با کیفیت خواهند داشت، گلزنی مهدی طارمی در آن زمان ارزشمند خواهد بود و می‌تواند مهر صعود ایران را بزند.

مهدی طارمی در این فصل مسابقات پورتو هم در ۲۸ بازی ۶ گل به ثمر رسانده تا نسبت به سال‌های گذشته کمتر گلزنی کند، شروع گلزنی‌های مهدی طارمی در سال ۲۰۲۴ میلادی می‌تواند نویدبخش اتفاقات خوب برای تیم ملی و خود مهدی طارمی باشد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *