شعله‌های آبی رنگ گاز در روستاهای محروم ایلام روشن شد

IMG_20240606_145433_048

…………………

به گزارش مهران‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام، رشد فزاینده گازرسانی به روستا‌ها به‌خصوص در مناطق سخت گذر، صعب‌العبور و ناهموار ایلام طی ۲ سال‌های گذشته برگ زرینی از افتخارات دولت سیزدهم در این استان بوده به طوری‌که امروزه روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته از این نعمت برخوردار هستند.

گازرسانی به روستاهای محروم زردلان سردسیر و گرمسیر در هلیلان و مناطق مرزی دهلران و دیگر مناطق استان شاید سال ها به طول می انجامید اما بدلیل توجه ویژه دولت مردمی کار و کرامت در سریعترین زمان ممکن به اتمام رسید و شعله های آبی رنگ گاز در این مناطق رضایت عمومی مردمانی که سال ها از این نعمت بهرمند نبودند را جلب کرد.

یکی از حوزه‌هایی که دولت سیزدهم به صورت ویژه در این استان به آن توجه کرد و دستاوردهای قابل قبولی در پی داشت، موضوع گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کمتر توسعه یافته استان بود.افروختن مشعل گاز در روستاهای دورافتاده از مهم‌ترین اقدامات این دولت در استان مرزی ایلام است که ضریب نفوذ گاز در بخش روستاهای دارای قابلیت گازرسانی تا پایان سال گذشته به ۹۹ درصد رسید و بر این اساس این دیار در ردیف مناطق سبز قرار گرفت.

رشد و توسعه هر منطقه به خصوص روستاهای محروم و کم برخوردار مستلزم تامین زیرساخت‌های لازم، تلاش در جهت ایجاد انگیزه برای ماندگاری جمعیت به خصوص جمعیت جوان، کارآفرینی و فراهم کردن بسترهای اشتغال و ترغیب سرمایه گذاران برای ایجاد صنایع مختلف از جمله کارگاه‌های تولیدی و صنایع تبدیلی است که گازرسانی یکی از این زیرساخت‌های مهم و غیرقابل چشم پوشی در این خصوص محسوب می شود.

نگاه جدی دولت سیزدهم به اجرای طرح‌های گازرسانی مرهمی بر زخم توسعه‌ نیافتگی مناطق کم برخوردار ایلام است به طوری که از ابتدای شروع به کار این دولت تاکنون یک شهر و ۸۵ روستای این استان به شبکه گاز سراسری متصل شده‌اند.

دولت سیزدهم با آغاز فعالیت خود، محرومیت زدایی از چهره روستاها و رشد و توسعه پایدار و متوازن در مناطق مختلف کشور را با هدف برقراری عدالت اجتماعی و بهره مندی عموم مردم از امکانات و منابع موجود در دستور کار قرار داد و به همین منظور گازرسانی به مناطقی که تاکنون از این انرژی پاک بهره مند نشده بودند در اولویت های کاری دولتمردان قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن کار گازرسانی در این روستاها به اتمام رسید.

گازرسانی در استان ایلام با توجه به موقعیت جغرافیایی و به لحاظ زمین شناسی خاص و کوهستانی و سخت گذر بودن مسیرها در کنار هزینه بالای اجرای پروژه‌ها در این مناطق، همواره با چالش‌هایی روبرو بوده است که به همت گازرسانان، یکی پس از دیگری رفع شده و شعله‌های امید را در خانه‌های مردم فروزان کرده‌اند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *