فرماندار سیروان:

سیروان، نیازمند حمایت همه‌جانبه دولت است

IMG_20220827_013649_277

فرماندار سیروان، در آیین افتتاح طرح‌های هفته دولت این شهرستان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان برگزار شد گفت: در شهرستان سیروان چندین مشکل اساسی وجود دارد که علیرغم پیگیری های متعدد هنوز برطرف نشده و نیازمند مساعدت مدیریت ارشد استان است.

به گزارش مهران‌نیوز علیرضا رئیسی اظهار داشت: شهرستان سیروان یکی از مناطق گرم استان است که علیرغم پیگیرهای متعدد هنوز تعرفه برق گرمسیری برای ساکنان آن محاسبه نشده در حالی که در فصل تابستان گرمای این منطقه با جنوب استان برابری می کند و حتی طبق گفته کارشناسان هواشناسی بیشتر هم بوده است.
رئیسی افزود: اعمال حق مناطق جنگی یکی دیگر از خواسته‌های عمومی مردم این شهرستان است ولی متاسفانه هنوز این موضوع محقق نشده که انتظار می رود نماینده عالی دولت در استان برای رضایتمندی آنان دستور پیگیری صادر بفرماید.
وی با با بیان اینکه شهرستان سیروان از لحاظ محورهای مواصلاتی با مشکلات عدیده ای روبروست و اعتبارات شهرستان جوابگوی رفع مشکلات آنها نیست، اظهار داشت: اجرای مسیر ارتباطی چرمین –چرداول، چشمه چاهی، اصلاح و تعریض مسیر سیروان به ایلام ، قطعه دوم جاده قاضی خان به بدره، مسیر سیروان به لرستان و غیره از خواسته های عمومی مردم است که برخی از آنها در حال انجام و برخی بدلیل کمبود اعتبارات تاکنون اقدامی صورت نگرفته  که انتظار می رود از طریق منابع استانی و یا ملی تامین اعتبار شوند تا این منطقه از بن بست جغرافیایی خارج شود.
فرماندار سیروان عدم وجود بیمارستان در مرکز شهرستان و سیلو ذخیره گندم را دیگر مشکلات مردم این منطقه عنوان و تصریح کرد: عدم استقرار برخی ادارات، عدم آنتن دهی و اینترنت در برخی نقاط روستایی،فرسودگی ماشین آلات شهرداری از جمله خودروهای آتش نشانی  و غیره تنها بخشی از مشکلات شهرستان است که انتظار می رود در دستور کار قرار گیرد.
رئیسی رفع مشکلات روستاهای بالادست و پائین دست عرب رودبار را خواستار شد و گفت: سرمایه گذار برای کارهای رفاهی از جمله گردشگری ،هتل ،آپارتمان،سالن جلسات چند منظوره ،استخر و غیره اعلام آمادگی کرده ولی بدلیل عدم همکاری اداره کل منابع طبیعی و راه راه و شهرسازی این موضوع مهم محقق نشده انتظار می رود که استاندار ایلام دستور مساعدت صادر بفرماید .
فرماندار شهرستان سیروان با اشاره به اینکه ۷۵ میلیارد و ریال برای افتتاح و کلنگ زنی پروژه های هفته دولت در این شهرستان سرمایه گذاری شده است،گفت:از این مقدار ۶۳ میلیارد ریال برای افتتاح پروژه ها و ۱۲ میلیارد ریال نیز برای کلنگ زنی بوده است.
رئیسی با تبریک هفته دولت و قدردانی از استاندار ایلام بخاطر توجه ویژه به این شهرستان افزود: افتتاح فیبر نوری حد فاصل کارخانه سیمان تا روستای سفیدخانی، افتتاح و بهسازی راه های فرعی و روستایی به طول ۱۱٫۵کیلومتر، افتتاح پروژه گازرسانی به روستای چم روته و افتتاح اصلاح و تامین روشنایی شبکه معابر روستای ظهیری بخش مرکزی از پروژه های افتتاحی بوده  است.
وی با بیان اینکه کلنگ زنی زایشگاه و پانسیون پزشکان شهر لومار، کلنگ زنی زمین چمن فوتبال لومار از پروژه های دیگر هفته دولت در این شهرستان بوده است، اظهار داشت: جاده چشمه چاهی هم اکنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته و تنها آسفالت بخشی از آن باقیمانده که با تکمیل آن مسیر شهرستان ۱۳ کیلومتر کوتاه می شود.
فرماندار سیروان با اشاره به اینکه  این شهرستان نیازمند حمایت در زمینه های مختلف است، اظهار داشت:  پمپاژ دشت سیروان از اصلی‌ترین طرح‌های حوزه کشاورزی منطقه است. وی ادامه داد: فاز اول این پروژه که منجر به آبی شدن ۲۰هکتار از اراضی شده و ۱۲۰ نفر اشتغالزایی دارد، هم اکنون فاز اول آن بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد و تکمیل آن به ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *