فلاحی:

وزارت ارشاد، راهکارهای حمایت پایدار از مطبوعات را سیاست‌گذاری کند

IMG_20210217_211627_441

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از مصوبه‌ی اخیر دولت، مبنی بر ممنوعیت چاپ آگهی‌های دولتی در مطبوعات، این تصمیم غیر منتظره در اواخر کار دولت را اقدامی توجیه ناپذیر دانست و گفت: وزارت ارشاد، راهکارهای حمایت پایدار از مطبوعات را سیاست‌گذاری کند.

دکتر سارا فلاحی اظهار کرد: این اقدام دولت صرفا به زیان روزنامه‌های مستقل و غیر دولتی رقم خورده، آن‌ها را در تنگنای اقتصادی قرار خواهد داد‌ و به تبع آن، روزنامه‌های ثروتمند، فربه‌تر و روزنامه‌های استانی، به ورطه نابودی کشیده خواهند شد.

عضو کمسیون امنیت ملی مجلس  افزود: نظر به اینکه این مصوبه، ناقض بند ب ماده ۱۳ قانون برگزاری مناقصات مصوب مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام است و ازسوی دیگر با روح قانون اساسی (بند ۲ اصل ۳) که اصل را بر شفاف‌سازی و بالابردن سطح آگاهی‌های مردم از طریق مطبوعات گذاشته، مخالف است، انتظار می رود دولت در تصمیمات حمایتی خود تجدید نظر کرده و در جهت تقویت رکن چهارم دمکراسی، راهکارهای حمایت پایدار از مطبوعات را سیاست‌گذاری کند.

فلاحی از رایزنی های اثر گذار وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و نیز تلاش‌های معاونت مطبوعاتی و نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت برای لغو این مصوبه در دفاع از مطبوعات قدردانی کرد.

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در خاتمه با تاکید بر نقش پررنگ مطبوعات در تقویت و تمهید ارتباطات مردمی با حاکمیت، از زحمات و مداومت‌های مسئولانه اهالی مطبوعات تمجید کرد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *