نماینده ایلام با وزیر اقتصاد و دارایی دیدار کرد

فلاحی

نماینده ایلام در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی در محل این وزارتخانه، ضمن ابراز نگرانی خود از وضعیت بغرنج سرمایه های مردم در بازار بورس از وزیر اقتصاد خواست تا هر چه سریع‌تر چاره ای برای نجات سرمایه‌های مردم بیابد.

به گزارش مهران‌نیوز، دکتر سارا فلاحی، عمده‌ترین مسائل و مشکلات ایلام را نیز در حوزه های مختلفی از جمله گمرک، کمبود نیرو در یگان حفاظت و پیگیری فنی، جذب سرمایه گذاری خارجی و تکمیل پروژه های اقتصادی و تولیدی استان مطرح کرد.
موارد مهم دیگری که نماینده ایلام از وزیر خواستند تا دستورات لازم را در جهت انجام آن ها صادر نماید عبارت بودند از:
– رایزنی با عراق جهت احیای رویه حمل یک‌سره‌ی کالا توسط کامیون‌های ایرانی به داخل خاک عراق و همچنین یکسان سازی عوارض ورودی از مرزهای اقلیم و مرزهای عربی؛
– تخصیص اعتبار ۳ میلیارد تومانی جهت توسعه زیرساخت‌ها و احداث سردرب مناسب و در شأن نام گمرکات استان ایلام و شهر مهران
تخصیص اعتبار جهت خرید ۱۲ هکتار زمین در جنب گمرک مهران جهت تسهیل صادرات؛
– اختصاص اعتبار ویژه به اداره کل استاندارد ایلام جهت خرید دستگاه xrf تعیین ماهیت که با توجه به خرابی این دستگاه، موجب سرگردانی تجار شده است.
دکتر دژپسند، وزیر محترم اقتصاد و امور دارایی در خصوص خواسته‌های نماینده ایلام دستورات لازم را صادر کرد.
در راستای بررسی مشکلات ایلام در حوزه مالیات،گمرک و سرمایه گذاری خارجی مقرر شد تا به زودی تیمی از وزارت اقتصاد به سرپرستی مدیرکل امور مجلس وزارت اقتصاد به ایلام سفر کند.
لازم به ذکر است در این دیدار مهندس فیض اللهی، مدیر کل اقتصاد و دارایی استان نیز حضور داشت و مهم ترین مسائل اداره اقتصاد و دارایی استان را مطرح کرد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *