نامه سرگشاده نخبگان و فعالان سیاسی اجتماعی و مدنی استان ایلام به رئیس‌جمهور

ریس

به دنبال تغییر مدیریت ارشد استان ایلام و رفتن آقای سلیمانی دشتکی به خوزستان، جمعی از نخبگان و فعالین سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی استان، نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور نوشتند.

به گزارش مهران‌نیوز این نامه به شرح ذیل است.

جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران
باسلام
به استحضار می رساند اگر چه در چند ماه مانده به پایان عمر دولت، بیان مشکلات، معضلات، ناکارآمدی‌ها و مصائبی که طی این سال‌ها گریبانگیر مردم شده است، دردی را عملا درمان نمی‌کند و امری را آنگونه که باید، به سامان نمی نشاند! اما اجازه دهید به بهانه تغییر مدیریت ارشد در استان و از سرِ گلایه و دادگویی! و به عنوان صدای همه کسانی که به نام جمعی دلسوز
دغدغه مند، توسعه گر ، سختی کشیده، ، مطالب و مواردی را به عرض برسانیم:
جناب رئیس جمهور محترم ، ما از مشکلات عدیده‌ای که امروز مردم با آن دست به گریبان هستند و معیشت‌شان را به مصیبت تبدیل کرده! دیگر سخن نمی گوییم. پرچم وضعیت فاجعه بار اقتصادی، چنان در هر کوی و برزن به اهتزاز درآمده که دیگر گفتن نمی‌طلبد!
جناب آقای رئیس جمهور محترم ، امروز و در نقطه ای که ایستاده‌ایم، فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان ایلام مصداق ضرب المثل از همه جا رانده و از همه چیز مانده‌اند و همانگونه که اعتبار و صداقت آنان نزد مردم به خاطر عدم تحقق شعارهای انتخاباتی و حمایتهای بی دریغ از حضرتعالی و دولت متبوع ، مخدوش و سرمایه‌های اجتماعی خویش را به یغما داده اند ، تنها دلخوشی این مردم در این برهه حساس و پایانی عمر دولت که با استاندار فعلی جناب سلیمانی دشتکی که مطالبات عمومی مردم این دیار ستمدیده با همنوایی و یک صدایی قاطبه مردم ، نخبگان و فعالان سیاسی و اجتماعی و نمایندگان مجلس فارغ از بحث جناح بندی های سیاسی در شرف پی گیری جدی قرار داشت در واقع با این تغییر استاندار ، مطالبات و حقوق حقه مردم به محاق برده شد .
به استحضار می رسانیم بر اساس آمار و رتبه کشوری استان ایلام در ذخائر سه گانه نفت، گاز و آب ، متاسفانه با عدم وجود مدیریت صحیح و بهره برداری استان ایلام در رتبه نخست سه گانه خودکشی،بیکاری، تورم در کشور جا خوش کرده است.
علی ایحال در راستای مطالبات عمومی شهروندان استان ایلام ، اهم درخواستها به شرح زیر تقدیم حضورتان می گردد ، امیدواریم این بار و برای آخرین اقدام از جانب دولت محترم تدبیر و امید به ندای مظلومانه‌مان پاسخ در خور اجابت فرمایید:

١- تسريع درصدور دستور استقرار و افتتاح تشکیلات شركت بهره برداري نفت و گاز استان ایلام با عنایت به وجود منابع نود و پنج درصدی نفت و گاز غرب کشور در محدوده جغرافیایی و تقسیمات کشوری استان ایلام
۲-صدور دستور پی گیری و تصویب نهایی لایحه منطقه آزاد تجاری مهران و عملیاتی کردن بازارچه چنگوله و همچنین به نتیجه رسیدن پایانه مرز رسمی چیلات.

۳-تأمین بودجه براي تكميل ابر پروژه ملي سامانه گرمسيري در استان ايلام واحداث و بهره برداری از ایستگاههای انتقال آب از رودخانه سیمره به اراضی کشاورزی شهرستانهای بدره و سیروان و همچنین شروع عمليات اجرايي احداث سدهای گاوی ، میمه ، چناره و چنگوله
۴ ــ صدور دستور قاطع مبنی بر تسریع در اتمام پروژه بزرگراه کرمانشاه ــ حمیل ــ ایلام ــ مهران ــ دهلران و کلنگ زنی راه آهن استان در دو محور: ۱ ــ محور اندیمشک- دهلران – مهران و ایلام ۲ ــ محور کرمانشاه – ایلام- مهران- دهلران

بااحترام:
جمعی از نخبگان و فعالین سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی استان ایلام

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *