نماینده مردم ایلام:

«باباگیر» جزء لاینفک استان ایلام است

IMG_20210212_140435_451

 

نماینده ایلام، با اشاره به حواشی شکل گرفته پیرامون منطقه «باباگیر» از توابع شهرستان ایوان تاکید کرد: این منابع جزء لاینفک استان ایلام است و به هیچ کس در هر جایگاه اداری و یا سیاسی اجازه نخواهیم داد با طرح مباحث بدون پایه و اساس باعث تشویش اذهان مردم، ایجاد نگرانی، موجب تفرقه افکنی و به هم زدن وحدت و انسجام ساکنین یک منطقه شود.”باباگیر” جزء لاینفک استان ایلام است

 به گزارش مهران‌نیوز، علی‌اکبر بسطامی که در آیین تکریم خانواده‌های شهدای زمین فوتبال چوار سخنرانی می‌کرد، گفت: وجب به وجب خاک استان ایلام قدم‌گاه شهیدان بوده و تمام جغرافیای ایلام، مقدس است. وی اضافه کرد: وظیفه ما زنده نگه داشتن یاد شهدا و تکریم خانواده‌های آنان و تبیین جانفشانی و رشادت‌های شهیدان برای نسل جنگ ندیده است.

وی اظهار کرد: ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۵ از خاص‌ترین روزهای دفاع مقدس است. روزی که زمین فوتبال تعدادی جوان بی دفاع با حمله وحشیانه هواپیماهای صدام، به قتلگاه خونین تبدیل شد. رویدادی که در تاریخ جهان بی‌سابقه بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: سالیان زیادی هست که مردم ما از وجود ذخایر نفت و گاز تنها دود و آلودگی نصیبشان شده لذا تصمیم گیری در خصوص مدیریت منابع نفت و گاز این استان که با جانفشانی و تقدیم خون هزاران شهید از آنها دفاع شده، حق مردم ایلام است.

بسطامی خاطر نشان کرد: نگاه تمامیت خواه نداریم اما از مطالبه رعایت عدل در خصوص مردم شریف استان ایلام، اجرای ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه با موضوع بومی گزینی در پروژه های صنعت نفت و گاز و توجه به جوانان و نیروی انسانی این منطقه، کوتاه نخواهیم آمد. این نماینده بیان داشت: اعتقاد داریم راه برون رفت استان از محرومیت و رفع مشکل اساسی اشتغال جوانان، با استفاده مناسب از منابع نفت و گاز از طریق توسعه و تکمیل زیرساخت ها، احداث پالایشگاه های جدید با هدف فرآوری و ایجاد ارزش افزوده در داخل استان امکانپذیر خواهد بود و برای تحقق این خواسته‌ها نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استان صدای واحد دارند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *