«کرنر زیر درخت بلوط» اولین اثر نمایشی ایلام در بخش بین‌الملل تئاتر فجر

IMG_20230124_190549_778

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام؛ با اشاره به اینکه  استان ایلام پس از سال ها با نمایش « کُرنر زیر درخت بلوط» در بخش صحنه ای بین الملل تئاتر فجر حضور خواهد داشت، گفت: در این اثر نمایشی به حادثه بمباران زمین فوتبال چوار و شهادت جمعی از ورزشکاران ایلامی پرداخته شده است.

علی هوشمند اظهار داشت: سال گذشته در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی سه هزار شهید و سرداران استان ایلام با مقام معظم رهبری، ایشان در خصوص حادثه زمین فوتبال چوار و بمباران آن توسط رژیم بعث در دوران هشت سال دفاع مقدس نکات مهمی را فرمودند و بر تولید اثر با این مضمون تاکید کردند.

وی افزود: بر این اساس ضرورت دارد که ابعاد مختلف این حادثه در سطح ملی و بین المللی شناسانده شود و اصحاب فرهنگ و هنر کشور به ویژه استان ایلام در این زمینه رسالت بزرگی بر عهده دارند.

هوشمند افزود: بر این اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای شناساندن این حادثه با رایزنی ها و تلاش های انجام شده این اثر را تولید کرده است؛ نویسنده  و کارگردان این اثر نمایشی اصغر خلیلی، یکی از اساتید برجسته حوزه نمایشنامه نویسی در سطح کشور  و از چهره های شناخته شده تئاتر ایران است.

وی ادامه داد: آقای خلیلی طی ۴ ماه با حضور در استان ایلام و با تلاش جمعی از هنرمندان ایلامی این اثر نمایشی را تولید کرده اند و عوامل این نمایش از سوم بهمن ماه سال جاری برای اجرا در بخش بین الملل سی و پنجمین دوره تئاتر فجر به تهران اعزام می شوند و در تهران در دو سانس اجرا خواهند داشت.

مدیرکل ارشاد ایلام، با اشاره به اینکه برای اولین بار است که اثری نمایشی از استان ایلام در بخش بین الملل تئاتر فجر حضور دارد، ابراز کرد: این امر یک رویداد فرهنگی بسیار ارزشمند برای استان ایلام است و وظیفه ما در ساحت هنر ادای دین به شهدای چوار بوده است و انتظار می رود این نمایشنامه بتواند در این جشنواره موفق و درخشان ظاهر شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *