تجمع معترضان عراقی مقابل سفارت سوئد در بغداد

62496238

 به نقل از رسانه‌های عراق، شماری از معترضان عراقی در بغداد ضمن سر دادن شعارهایی، اقدام به اهانت به قرآن کریم در سوئد را به شدت محکوم کردند.

به گزارش مهران‌نیوز، معترضان، دولت سوئد را مسئول این اقدام موهن دانسته و شعارهای ضد آمریکایی و اسرائیلی سر دادند.

معترضان عراقی که درصدد رسیدن به ساختمان سفارت سوئد بودند با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شدند و تنش‌هایی در این راستا به وجود آمده است.

عراقی‌ها هتک حرمت به قرآن کریم را اقدامی ضد اسلامی دانسته و تکرار چنین فعل شنیعی را در آینده موجب پیامد‌های وخیمی در روابط عراق با سوئد می‌دانند.

“راسموس پالودان” که یک نژادپرست دانمارکی و ضد اسلام است از دولت استکهلم اجازه یافت تا به قرآن در مقابل سفارت ترکیه در پایتخت سوئد اهانت کند.

خاطرنشان می شود جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، مصر، کویت، امارات، الازهر مصر، مجمع جهانی علمای مسلمان، قطر، عربستان، اندونزی، اردن، مغرب، سازمان همکاری اسلامی، شورای همکاری خلیج فارس، جنبش انصارالله یمن، حزب الله لبنان، جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین از جمله کشورها و نهادهایی بودند که علیه این اقدام موهن موضعگیری و آن را محکوم کرده و خواستار عدم تکرار و مجازات عاملان آن شدند و در مورد گسترش اقداماتی که باعث بی‌حرمتی به ادیان و تشدید خشونت‌ها شود، هشدار دادند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *