بحران، بی بحران؛ “در سرما ماندن حتی یک خانواده زلزله زده قابل قبول‌ نیست”

IMG_20230120_190857_504

……………………………..

🔳 مهران‌نیوز- خداداد ابراهیمی

 حوادث غیرمترقبه و بحران‌هایی از این نوع، بهترین محک و آزمون برای سنجش تدبیر و مدیریت مسئولان است. چرا که  بحران‌های طبیعی منجر به ایجاد شرایطی ناگوار و خارج از کنترل می شود اما در صورت برخورداری از “مدیریت بحران” کارآمد می توان از گسترش بیشتر ابعاد فاجعه و آلام و رنج‌های مردم ممانعت کرد.

اخیراً در زمین لرزه‌ی “فیرورق” خویک ه با قدرت ۵.۴ ریشتر چهارشنبه ۲۸‌دی‌ماه جاری روی داد حدود ۲۰۰‌ نفر از هموطنان مصدوم و روند طبیعی زندگی مردم این منطقه دستخوش ناملایمات و دشواری‌هایی شد.

معتمدیان استاندار سختکوش و تجربه آموخته آذربایجان غربی با حضور  میدانی و مستمر خود در مناطق زلزله زده از نزدیک مشکلات و کمبودهای زیستی و روزمره‌ی مردم را مشاهده و با دستورهای فی المجلس و آنی در صدد رفع کاستی‌ها و نیازمندی‌های زلزله‌زدگان برآمد.

به دستور وی با قید فوریت پنج اردوگاه موقت برای اسکان زلزله‌زدگان دایر و بیش از ۱۲۰۰ تخته چادر به مناطق زلزله زده خوی ارسال شد.

علاوه بر توزیع بسته‌های غذایی و تامین پتو و موکت مورد نیاز، وسایل گرمایشی( والور و بخاری برقی) به تعداد لازم برای اسکان موقت مردم مناطق زلزله زده فراهم شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله هلال احمر، بنیاد مسکن و شرکت‌هایی همچون برق و آب را از همان ساعات اولیه وقوع زلزله پای کار آورد تا خدمات لازم را به زلزله زدگان ارائه دهند.

با دست مریزاد به معتمدیان و زیر مجموعه مدیریتی وی باید گفت؛ همکاری و همدلی مردم و مسئولان در این بحران زمستانی و نیز اطلاع رسانی به موقع و میدانی رسانه‌های استان و خبرگزاری دولت شایسته تقدیر است.

در خاتمه باید اذعان کرد که مجموعه‌ی عملکرد مدیریت بحران در این استان و موضوعات از پیش گفته ترجمانی از احساس مسئولیت استاندار آذربایجان غربی در برابر مردم است که خطاب به مدیران و نیروهای امدادی گفته بود:

“در سرما ماندن حتی یک خانواده زلزله زده قابل قبول‌ نیست”

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *