حوزه فرهنگ و کتاب، مرکز ثقل نظارت میدانی درسفر به سیروان و دهلران

کتاب

این روزها سفرهای استاندار ایلام به شهرستان‌ها و بخش‌ها و روستاهای تابعه، توجه مردم و رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

به گزارش مهران‌نیوز، حضور میدانی نمایندگان مجلس، مسئولان ارشد و نماینده عالی دولت در اقصی نقاط استان خاصه مناطق دور دست و توسعه نیافته و گفتگوی چهره به چهره با مردم اقدامی بایسته و شایسته قدردانی‌ست اما در این سفرها نگاه ژرف و زیر بنایی به مقوله فرهنگ و کتاب و کتابخوانی به عنوان زیربنای توسعه همه جانبه از اهمیت مضاعفی برخوردار است که ضرورت دارد مورد تجزیه و تحلیل کارشناسان رسانه‌ای، فرهنگی و رسانه‌ای و نیز جامعه دانشگاهی قرار گیرد.
۱) کلنگ‌زنی کتابخانه عمومی روستای “سرتنگ” شهرستان سیروان، اتفاقی مبارک و امیدوارکننده‌ است که توجه اصحاب فرهنگ و هنر را به خود معطوف ساخته است این کتابخانه که با زیر بنای ۱۲۰ متر و مساحت ۱۸۰ متر مربع و اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال امروز کلنگ زنی شد، می تواند نقطه عطفی در حوزه فرهنگی و علمی این منطقه تلقی شده و موجبات رشد و بالندگی فرهنگی جوانان و دانشجویان و نیز مشتاقان حوزه کتاب و کتابخوانی را فراهم نماید.

۲) ازسوی دیگر در هفته جاری حضور بهزاد علیزاده نماینده حوزه جنوب استان در نشست اعضای کتابخانه‌های دهلران و بررسی مطالبات نهاد کتابخانه‌های این شهرستان نشان از توجه جامع الاطراف مسئولان استان به مقوله کتاب و کتابخوانی و توسعه فرهنگی است. به گفته نماینده حوزه جنوب استان بیش از ۹۰ میلیارد ریال از محل مسئولیت های اجتماعی نفت در حوزه فرهنگ این شهرستان هزینه می شود.
علیزاده با اشاره به پیگیری ها برای مجتمع فرهنگی وهنری ارشاد دهلران علی رغم محدودیت منابع وتاخیر در تحقق این مهم گفت: به‌خاطر تاخیر در تأمین اعتبار برای سالن آمفی تئاتر آن از اصحاب فرهنگ و هنر و قلم عذرخواهی می کنم و امیدوارم با رفع این مشکل بخشی از مطالبات جامعه فرهنگ و هنر شهرستان محقق شود.
در خاتمه باید اذعان کرد که پیگیری‌ها و مساعی فرمانداران سختکوش سیروان و دهلران، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و نیز همکاری مردم این مناطق در اهدای زمین مورد نیاز کتابخانه‌های جدید التاسبس، درخور قدردانی‌ست.

کتاب2

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *