هزاران بازنشسته کشوری به نمایندگان مجلس پیامک زدند

IMG_20230117_162147_922

در آستانه بررسی و تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس شورای اسلامی، صدها هزار نفر از بازنشستگان کشوری به نمایندگان مجلس پیامک ارسال کردند.

به گزارش مهران‌نیوز، بازنشستگان کشوری، ضمن تاکید بر تصویب نهایی همسان‌سازی حقوق خود با ۹۰درصد حقوق شاغلین هم طراز، در پیامک‌های خود آورده‌اند؛

«نماینده محترم حوزه انتخابیه….؛ با توجه به مشکلات ما بازنشستگان کشوری، نسبت به تصویب همسان سازی و یکسان سازی حقوق ها اقدام فوری نمایید.»

«نماینده محتر م …. لطفا مشکلات بازنشستگان کشوری را هم در الویت کاری قرار دهید.خواهشمند است نسبت به همسان سازی و یکسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری اقدام فوری نمایید.»

بازنشستگان کشوری همچنین از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه خواستار تعیین حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه جهت متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در قانون بودجه سال ۱۴۰۲، در ذیل تبصره ۱۲شده اند به گونه ای که ربطی به فروش سهام و… نداشته باشد و در بودجه عمومی و سنواتی دولت مدنظر قرار گرفته و دولت موظف به صدور احکام همسان سازی، همزمان با صدور احکام افزایش سنواتی در فروردین ۱۴۰۲ شود.

قابل ذکر است هم اکنون حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری به کمتر از ۶۵ درصد حقوق شاغل همطراز ، با اجرای قانون رتبه بندی و فوق العاده ویژه سایر نهادها و ارگان ها و وزارتها رسیده است. در مورد فرهنگیان بازنشسته در صورت اجرای فوق العاده ویژه فرهنگیان شاغل، حقوق آنها کمتر از ۵۰ درصد شاغل هم طراز خواهد شد. یعنی تفاوتی بیش از ۶ میلیون تومان.

بازنشستگان کشوری همچنین از انجام نشدن برخی وعده‌ها از سوی دولت و مجلس گلایه کرده‌اند

۱⃣ عدم تعهد دولت در رابطه با استرداد لایحه دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین مشابه با هدف اصلاح و عودت آن به مجلس که متاسفانه تاکنون انجام نشده و نمایندگان هم در این مورد خود را به در بی خیالی زده اند.

۲⃣ عدم اجرای مصوبه قانون بودجه سال ۱۴۰۱یعنی اجرای قسمت سوم بندی تبصره ۲ قانون بودجه مبنی بر پرداخت ۹ همت به سازمان بازنشستگی کشوری جهت همسانسازی حقوق‌ها و…

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *