معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام:

نظارت‌های فوق‌العاده، ویژه‌ی پایان سال در بازار اجرا می‌شود

IMG_20230111_011426_120

نشست کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استان امروز سه شنبه ۲۰ دی ماه به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام و با هدف اتخاذ تدابیر و هماهنگی لازم برای تأمین میوه شب عید، مایحتاج اساسی مردم، تنظیم قیمت محصولات پروتئینی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان و نظارت و بازرسی کارآمد و موثر بر عرضه کالا در استانداری ایلام تشکیل شد.

به گزارش مهران‌نیوز، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در این نشست گفت: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته و جلسات مختلف کمیته راهبری، تمهیدات لازم برای تأمین میوه شب عید اندیشیده شده و در بازه زمانی مشخص، فرآیند توزیع آن شروع می شود.

شهریار عباسی با تاکید بر جلوگیری از اخلال در بازار میوه شب عید گفت: افزایش جایگاه های عرضه میوه در آن ایام ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در ادامه با اشاره به اینکه نرخ تورم ۵ رتبه در یکسال گذشته نزول کرده است، بر ضرورت پایش مستمر بازار و نظارت بر قیمت ها در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: لازمه استمرار کاهش نرخ تورم، اجرای منظم بازرسی ها است.

عباسی در ادامه از اجرای بازرسی های فوق العاده با هدف تثبیت قیمت ها و جلوگیری از احتکار و یا عرضه خارج از شبکه تأکید کرد و گفت: با هرگونه دلالی و گران فروشی با قاطعیت برخورد می شود.

وی افزود: با نظارت بر تأمین به موقع و توزیع مطلوب کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم از افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی جلوگیری بعمل می آید.

عباسی در پایان با اشاره به روند توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز در استان اظهار کرد: عوامل فروش گوشت قرمز و گوشت مرغ براساس قیمت اعلام شده مجاز به فروش این محصولات هستند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *