معاون وزیر راه و شهرسازی:

از ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای ساماندهی بافت‌های فرسوده استفاده شود

وزارت راه

 معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران روز دوشنبه ۷ آذر نشست ستاد بازآفرینی شهری محدوده ها و محلات هدف بهسازی و نوسازی استان ایلام گفت:برای موضوع بازآفرینی سند ملی داریم که سند ملی نگاه به این موضوع را از نظر اقتصادی اجتماعی و فرهنگی مشخص می کند.

به گزارش مهران‌نیوز محمد آیینی اظهار داشت: کارگروه تخصصی ذیل ستاد بازآفرینی شهری تشکیل شده است و هدف این ستاد این است سکونتگاه های غیر رسمی و ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند، این ستاد ‌و کارگروه در کل کشور نیز فعال در سطح استان ها با جدیت پیگیری می شود.

آیینی تاکید کرد: تمامی سکونت‌گاه‌های حاشیه ای موجود اگر چنانچه برای ادامه زیست انسانی مهیا باشد ساماندهی می شوند.

وی تصریح کرد: ستاد های برتر شهرستانی به استانداران معرفی می شوند و تلاش خواهیم کرد یک بسته نسبتا جامع را تحت عنوان مشوق برای احیای بافت های فرسوده ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه نظارت بر پروانه و اخذ مجوز ها باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد، گفت: مدت زمان متوسط صدور پروانه های ساختمانی ۶ ماه بود که این پروسه به یک ماه می‌رسد.
وی یادآور شد: در تمامی شهرها برای احیای بافت ها و واحد‌های فرسوده ۳۵۰ میلیون وام پرداخت می‌شود که ۱۵۰ میلیون تومان آن بدون هیچ سودی پرداخت می شود.
وی خواستار شد مدیران حوزه شهری از ظرفیت های قانون های بودجه جاری که بندهایی برای محرومیت زدایی مناطق محروم دارد استفاده کنند.
آیینی تصریح کرد: از محل ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده بعنوان یک ظرفیت قانونی برای ساماندهی بافت های فرسوده استفاده شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۰درصد معابر در سکونت‌گاه‌ها واقع شده است که بخشی از این معابر همچنان خاکی است که با برنامه‌ریزی انجام شده ظرف سه سال آینده هیچ معبر خاکی در کشور نخواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *