واکنش نمایندگان مجلس به سخنان رییس‌جمهور آذربایجان:

پا از گلیم‌تان فراتر نگذارید/ نوه نمی‌تواند منکر پدربزرگ شود!

نیکزاد

 وکلای مجلس شورای اسلامی از جمله نمایندگان استان‌های آذری زبان به اظهارات اخیر رییس جمهور اذربایجان واکنش اعتراض کردند.

به گزارش مهران‌نیوز به نقل از ایرنا سیدالبرز حسینی نماینده خدابنده مجلس در اخطاری با استناد به اصل ۱۵۲ قانون اساسی خطاب به وزارت امور خارجه گفت: اظهارنظر رئیس جمهور آذربایجان غیرواقعی است، اگر قرار بود که عهدنامه گلستان اجرا نشود، آذربایجان جزو ایران بود و وی به ریاست جمهوری این کشور نمی‌رسید، لذا لازم است وزارت امور خارجه و مجلس عکس العمل راجع به اینگونه اظهارنظرها داشته باشد، چرا که منطقه بیش از پیش نیاز به آرامش دارد.
علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: نوه نمی‌تواند منکر پدربزرگ شود، بنابراین اظهارات رئیس جمهور آذربایجان مبنایی ندارد.
محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس: سخنی با رئیس جمهور آذربایجان دارم، اخیر سخنی بزرگتر از دهان خود گفته است و گفته «سرنوشت تلخ جدایی آذری از آذربایجان»،چقدر این رئیس جمهور نسبت به تاریخ بی‌اطلاع است، دقت کنید آذربایجان از ایران جدا شد و این طور نیست که شما می گویید. این نکته را یادآور می شوم و به خوبی به خاطر بسپارید با این لفاظی‌ها مشکلی در همسایگی ما ایجاد نکنید که نیازی به لشکرهای محمدرسول الله(ص)، علی ابن ابی طالب(ع)، لشکرامام حسین(ع) باشد البته تنها لشکر عاشورا جواب شما را می دهد.اگر بنا باشد کسی ملحق شود باید نخجوان به ایران ملحق شود.
احمدی بیغش: مقامات و مسئولان آذربایجانی پا از گلیم فراتر گذاشتند/ آذربایجان نباید به غربی‌ها و اسرائیل دلگرم باشد
در ادامه محمود احمدی بیغش در اخطاری به اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی اشاره کرد و گفت: این اخطار در خصوص اظهارات مداخله‌جویانه آقای علی‌اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و تداوم گستاخی‌ها و دستورات فرمایشی نمایندگان مجلس این کشور و برخی رسانه‌های متوهم جمهوری‌آذربایجان و همچنین تعرض به هویت ملی ایران است.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه در رخوت و سستی آزاردهنده وزارت امور خارجه و سفیر بی‌کفایت ایران در باکو و انفعال شدید دولت در مقابل زبان‌درازی‌های مقامات و رسانه‌های باکونشین، این بی مقداران متوهم مدتی است پا از گلیم خود فراتر گذاشته و ضمن دویدن در مسائل تجزیه‌طلبانه، توهم خیالی در سر می‌پرورانند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *