امام جمعه ایلام:

به داد زائران اربعین برسید

IMG_20220909_172204_397

 امام جمعه ایلام در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر ایلام گفت: هرچند که مسئولان و دولت پای کار هستند، از مردم ایلام تقاضا دارم به داد زائران برسند و مشکلات آنها در بحث تغذیه و آب را حل کنند.

به گزارش مهران‌نیوز حجة‌الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار خطاب به مردم ایلام اظهار داشت: مردم ایلام نشان دهید که مهمان‌نواز هستید، امکانات محدود است قرار است کمک‌هایی از سوی دولت ارسال شود ولی هنوز نرسیده، این مردم ایلام هستند که می‌توانند مشکلات را حل کنند
وی بیان کرد: فلسفه شهادت امام حسین(ع) آگاهی بخشی به انسان‌هاست، همه انسان‌ها مدیون سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هستند، انسان‌ها باید قدردان و سپاسگذار ایثار امام حسین(ع) باشند.
همانطور که اجرا و ماندگاری دین با نماز خواندن است، اربعین و حادثه کربلا ستون ولایت است.اگر اربعین، زیارت اربعین و بزرگداشت شهدای کربلا در جامعه تحقق پیدا کند، ولایت حاکمیت به دست می گیرد و اگر مورد غفلت واقع شود، امامت منزوی خواهد شد.
امام جمعه ایلام گفت: نقشی که اربعین و زیارت اربعین در معرفت افزایی حادثه کربلا دارند، بی بدیل است، اربعین مصونیت آفرین است و یک سپر قوی و نفوذناپذیر در مقابل هجمه های دشمنان است.
وی تصریح کرد: در طول سال دشمنان اسلام با تمام امکانات و تجهیزات برای ضربه زدن به دین و دین زدایی از جامعه ما تلاش می کنند، اما در ایام اربعین این سیل خروشان عاشقان حسینی همه تبلیغات دشمنان را خنثی می کند.
اربعین، دمین روح عدالت و از بین بردن ظلم در جامعه است، آن کسی که در ایام اربعین برای زیارت قدم برمی دارد، روحیه حماسی را خود تقویت می کند و با امام حسین(ع) سنخیت روحی پیدا می کند.
اربعین یک همبستگی ملی در بین امت اسلامی و شیعیان جهانی است، اربعین فراتر از نژاد و رنگ است.محبت اهل یک رشته ناگسستنی است که همه قلب های مشتاقان اهل بیت را بهم وصل می کند.
اربعین حسینی برای مردم استان ایلام نعمت بزرگی است و ولایتمداری مردم استان را نشان می گذارد.فرهنگ مهمان نوازی مردم استان طی ایام به مردم جهان نشان داده می شود.
مردم استان ایلام در طول این سال‌ها نشان دادند چگونه از اربعین و زائران اربعین پاسداری می‌کنند و با مهمان‌نوازی و خدمات‌رسانی خود، ولایت مداری خودشان را به نمایش می دهند.
این نوع خدمات‌رسانی و مهمان‌نوازی مردم استان ایلام در ایام اربعین، برگ زرینی در تاریخ استان ایلام است.
اربعین تمامی معادلات به بهم می ریزد، اینکه انسان هر قدمی برای زیارت با معرفت اربعین بر می دارد، دارای ثواب است.
شرایط اربعین یک فرصت استثنایی برای مردم استان ایلام است، با توجه به حضور و استقبال گسترده زائران در مهران باید خدمات رسانی بیشتر شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *