واکنش تند سلیمی به اظهارات مرادی: مشخص است چه کسی خیانت می‌کند

به

قهرمان المپیک لندن گفت: اتهامی که رییس فدراسیون وزنه‌برداری به من زد را پیگیری قضایی می‌کنم و باید پاسخگو باشد.

بهداد سلیمی در واکنش به صحبت‌های علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار کرد: بعد از این که آقای مرادی من و چند نفر  دیگر را به خیانت متهم کرد، تماس‌های زیادی از سوی رسانه‌ها داشتم و تصمیم گرفتم از طریق پیام ویدویی پاسخ بدهم. بابت اتهامی که آقای مرادی من زد، حتما پیگری قضایی می‌کنم و تا آخر هم پیگیر خواهم بود تا به نتیجه برسم. او به من اتهامی زد که باید ثابت کند و اگر نتواند این کار را انجام دهد باید در مراجع عمومی پاسخ بدهد.

او ادامه داد: باید به آقای مرادی بگویم بحث خیانت را مطرح کردید و در بحث خیانت عملکرد شما نشان می‌دهد چه کسی به وزنه‌برداری و ورزش ایران خیانت می‌کند. شما همواره سعی کرده‌اید با این صحبت‌ها فرار رو به جلو کنید و تقصیرها و شایستگی نداشتن خود در مدیریت وزنه‌برداری  را بر گردن دیگران بیندازید. افرادی که هیچ دخل و تصرفی در وزنه‌برداری ندارند و تصمیم گیرنده  نیستند. مقصر اول و آخر تمام اتفاقاتی که افتاده شما هستید. از وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک خواهش می‌کنم که به موضوع ورود کنند. وزنه برداری بعد از کشتی همیشه افتخارآفرین بوده و در المپیک‌ها روی آن حساب می‌کنند که مدال کسب کند.

سلیمی با اشاره به مشکلات موجود در وزنه‌برداری تصریح کرد: به نظرم آقای مرادی صحبت از شفافیت کرد و بهتر است خودش شفاف باشد و توضیح بدهد چطور در طول این چند سال در جذب منابع مالی ناموفق بوده است و اعزام‌های رده پایه لغو شده‌اند. در بحث شفافیت مالی در فدراسیون باید به خانواده وزنه‌برداری پاسخ دهد. در مورد شرایط بد اردو که باعث شده وزنه‌برداران اردو را ترک کنند، باید پاسخگو باشد. در مورد پناهندگی دختران وزنه‌بردار که اتفاق ناخوشایندی بود باید جواب بدهد. سرپرست تیم در یونان خود او بود و هیچ‌کسی دیگر مقصر نیست. شرایطی را فراهم کردند و به دختران وزنه‌برداری فشار آوردند که متاسفانه به فکر مهاجرت افتادند.

او در مورد رفتار مرادی با اهالی وزنه‌برداری تصریح کرد: اخراج و بی‌حرمتی به پیشکسوتان کرد. قبلا دیدیم سجاد انوشیروانی که سرمربی تیم ملی بود به چه شکل اخراج شد. حسین توکلی هم همین طور. در حال حاضر برخواه به چه شکل اخراج شده است. آقای مرادی شما باید جوابگو باشید و سعی نکنید با فرافکنی و با این صحبت‌ها اذهان عمومی را به سمت دیگری سوق دهید.

سلیمی با اشاره به اتهام علی مرادی به خبرنگاران تاکید کرد: شما خبرنگاران عزیز حوزه وزنه برداری را مورد اتهام قرار دادید و گفتید اینکه فدراسیون‌ها آنها را  سفر نمی می برد بنابراین برعلیه شما( علی مرادی) قلم می‌زنند چنین چیزی نیست و من قویا آن را تکذیب می‌کنم و از همه خبرنگارانی که دغدغه وزنه‌برداری دارند  و برای اعتلای این رشته تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *